Haberler

BTM ile THY arasında uçak teknolojileri için işbirliği

Font Boyutu

 19 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

BTM İLE THY ARASINDA UÇAK TEKNOLOJİLERİ İÇİN İŞBİRLİĞİ
- BURSA BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ’Nİ ZİYARET EDEN TÜRK HAVA YOLLARI HABOM A.Ş. YÖNETİCİLERİ, UÇUŞ HİKAYESİNİN ANLATILACAĞI VE UÇAK TEKNOLOJİLERİNİN ÖRNEKLERLE TANITILACAĞI BİR SERGİDE BTM´YE İÇERİK VE MALZEME DESTEĞİ VERMEYİ TEKLİF ETTİ.

BURSA - Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’ni ziyaret eden Türk Hava Yolları HABOM A.Ş. yöneticileri, uçuş hikayesinin anlatılacağı ve uçak teknolojilerinin örneklerle tanıtılacağı bir sergide BTM´ye içerik ve malzeme desteği vermeyi teklif etti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafında kente kazandırılan ve öğrencilere derslerde gördükleri teorik bilgileri uygulamalı olarak yapma imkanı sunan Bilim ve Teknoloji Merkezi, bilim meraklılarının yanında teknolojiye yatırım yapan kurum ve kuruluşların da dikkatini çökmeye başladı. Türk Hava Yolları HABOM A.Ş. Eğitim Başkanı Caner Şentürk beraberindeki heyet ile birlikte BTM’de incelemelerde bulundu. BTM’nin teknik donanımı, deney düzenekleri ve sistemin işleyişi hakkında Kültür A.Ş. Genel Müdürü Rıfat Bakan’dan bilgiler alan HABOM yetkileri, iki kurum arasında yapılabilecek işbirliklerini de görüştü.

THY HABOM yetkilileri, uçuş hikayesinin anlatılacağı ve uçak teknolojilerinin örneklerle tanıtılacağı bir sergide BTM´ye içerik ve malzeme konusunda destek vermeyi teklif etti. THY´nin arşivinde bulunan ve bugün kullandığı birçok teknolojinin sergide örneklerle yer alması planlanıyor. THY, ayrıca öğrencilere yönelik uygulamalı ve teorik bilgilerin paylaşılacağı eğitim ve tanıtım çalışmalarına da destek verme konusuna gönüllü oldu.
THY HABOM Eğitim Başkanı Caner Şentürk, Türkiye´nin en kapsamlı bilim teknoloji merkezinde THY’nin mutlaka olması gerektiğini belirterek, böyle bir merkezi Bursa’ya kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Kültür A.Ş Genel Müdürü Rıfat Bakan´ı kutladı.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 19.09.2014 | Okunma sayısı:1877

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir