Haberler

BTM ezber bozuyor

Font Boyutu

5 MART 2014

BASIN BÜLTENİ

BTM ezber bozuyor
- Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi, yeni hizmet binası açıldığı günden bu yana her gün ortalama yaklaşık 1000 kişi tarafından ziyaret edilerek eğitim camiasının popüler merkezi haline geldi.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’ya kazandırılan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM), kent dinamiklerinin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projelerinden biri olan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi, 2 ila 92 yaş aralığında her yaştan ve her kesimden insanın aklındaki bilimsel sorulara cevap arıyor, çocukların okullarda kavramakta zorlandığı konuları uygulamalı olarak anlatıyor.
Ocak ayında yeni binasında hizmete giren BTM, açıldığı günden beri her gün ortalama yaklaşık 1000 kişi tarafından ziyaret edilerek eğitim camiasının popüler merkezi haline geldi. Sadece okullar ve öğrenciler değil yerli ve yabancı çok sayıda turist de Bursa ziyaretinde BTM’ye uğramayı tercih ediyor. BTM, siyasetçi ve sanayicilerin de son dönemde sık sık uğradıkları bir mekan haline geldi. BTM’yi ziyaret eden Ermetal Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Gülener, BUTGEM Genel Koordinatörü Dr. Muammer Paşa ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Erdem Saker de BTM’nin eğitimde önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Düzenek alanlarını gezen, atölye çalışmasına eşlik eden ve ‘Bilimin Sultanları’ sergisinde bilim alimleriyle tanışan Gülener, Paşa ve Saker, merkezdeki çalışmalar sayesinde eğitimin geleceği noktanın gelecek nesiller ve toplum için son derece faydalı olacağına vurgu yaptı. Çalışmaların, kurumlar arası işbirliğini geliştireceğine de değinen konuklar, “Vatandaşlar, ‘görürsem unuturum, okursam hatırlarım ama yaparsam asla unutmam’ prensibinin yansımalarını BTM ile görebilirler. BTM, Bursa’nın bilim ve teknoloji alanındaki açığını ciddi ölçüde kapatıyor” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 05.03.2014 | Okunma sayısı:2928

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir