Haberler

BTM eğitimin gözbebeği

Font Boyutu

26 ŞUBAT 2014

BASIN BÜLTENİ

BTM eğitimin gözbebeği
- Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi, 2’den 92’ye kadar her yaştan vatandaşın ilgi odağı haline geldi.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi, bir ayda tüm eğitim alışkanlıklarını değiştirdi.

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi, açıldığı günden itibaren birçok eğitim kurumu, öğrenci, eğitmen ve ebeveyn tarafından ziyaret edilerek klasik eğitim sistemini destekleyen düzenekleri ile dikkati çekti. Merkez sadece ilköğretim, ortaokul ve lise öğrencilerinin değil Bursa Teknik Üniversitesi öğrencilerinin de ziyaret ettiği, Orhangazi Üniversitesi yüksek lisans öğrencilerinin ders işlediği ve şirketlerin motivasyon etkinlikleri yaptığı yeni bir cazibe merkezi oldu.
Hafta sonları düzenlenen atölye çalışmaları, bilim şovları, ‘Bilimin Sultanları Sergisi’ ve özel içerikli etkinlikleri sayesinde merkez, Balıkesir, Eskişehir, Yalova ve İstanbul gibi çevre illerden gelen yerli turistin de ilk durağı oldu. Ayrıca ticari keşif amaçlı olarak da Türkiye’ye gelen Pakistan ve Arap işadamları ile sosyal dernek yöneticileri de Bursa ziyaretlerinde bilim ve teknoloji merkezine yer verdi.
Bilim ve Teknoloji Merkezi, bilime dokunma, eğlenerek öğrenme ve uygulamalı atölye çalışmaları sayesinde 2 ile 92 yaş arasındaki her yaştan ve her kesimden insanın ilgiyle izlediği bir mekan haline geldi. Bilim ve teknoloji merkezinde sergilenen, Altın Çağ´da 700-1700 yılları arasında yaşamış olan bilim alimlerinin buluş ve icatlarının yer aldığı ‘Bilimin Sultanları’ sergisi de Türkiye´de ilk kez Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi´nde ziyarete açıldı. Uçuş, astronomi, optik, denizcilik ve haritacılık gibi farklı alanlarda yapılan çalışmaların replikalarını uygulamalı olarak incelendiği sergi, büyük ilgi görüyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 26.02.2014 | Okunma sayısı:1534

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir