Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

BTM’den bilimsel eğitim reformu

 15 TEMMUZ 2017

BASIN BÜLTENİ

BTM’DEN BİLİMSEL EĞİTİM REFORMU
- BURSA BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ’NİN ÖĞRETMENLER LONCASI YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR. PROGRAM KAPSAMINDA 5 GÜN SÜRECEK UYGULAMALI ARDUİNO İLE PROTOTİPLEME EĞİTİMİ HER BRANŞTAN ÖĞRETMENE ÜCRETSİZ VERİLECEK.

BURSA- Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin öğretmenler loncası yoğun ilgi görüyor. program kapsamında 5 gün sürecek uygulamalı arduino ile prototipleme eğitimi her branştan öğretmene ücretsiz verilecek.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin geleceğin bilim adamlarını yetiştirilmesi hedefiyle kentte kazandırdığı vizyon projesi Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin (BTM), bilimsel eğitime katkıları sürüyor. Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi klasik eğitim kalıplarının dışına çıkarak eğitimde bilimsel farkındalığı artırmak ve bilimi topluma yaymak amacıyla öğretmenlere yönelik projelendirdiği “Öğretmenler Loncası” her branştan öğretmenin yoğun ilgisi ile devam ediyor. Bilimi, çocuk ve gençlere sevdirerek gelecek nesillere aktarılması amacıyla kurgulanan, eğitim tekniklerini geliştirmek adına pratik uygulamaları da içeren “Öğretmenler Loncası” ile her branştan öğretmenin teorik ve pratik uygulamalarla deneyim kazanması hedefleniyor.

Yeni tekniklerle informal eğitim
Öğrencilerin ve çocukların bilimsel gelişiminde, formal eğitime alternatif olarak informal eğitimi esas alan BTM’nin “Öğretmenler Loncası”, yeni öğretim yöntemi stratejileri geliştirmesine de fayda sağlıyor. “Öğretmenler Loncası” ile bilimsel kültürün artırılması ve gelecek kuşaklara aktarılması hedefleniyor.

Ücretsiz eğitimi
Bilimsel eğitimin yaygınlaştırmak ve öğretmenlerin bilimsel anlamda donanımları attırmak adına projelendirilen “Öğretmenler Loncası” programında bu kez ilgi duyan her branştan öğretmene Arduino ile Prototipleme Eğitimi verilecek. Bilime merak duyan tüm öğretmenlerin başvurabileceği program 19-23 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Öğretmenlerin hizmet içi eğitimlerine da katkı sağlayacak olan Arduino ile Prototipleme Eğitimine katılmak isteyen öğretmenlerin www.bursabtm.org adresini ziyaret etmeleri yeterli olacak.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ


24275_ogretmen_201707151314.doc
Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 15 Temmuz 2017 Saat 13:12

Okunma Sayısı: 399

 
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları