Haberler

BOTANİK PARK ÇOCUKLARLA ŞENLENDİ

Font Boyutu

 8 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

BOTANİK PARK ÇOCUKLARLA ŞENLENDİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN ‘ÇEVRE VE ÇOCUK ŞENLİĞİ’NE KATILAN KÜÇÜK ÇEVRECİLER, HALK OYUNLARI VE DANS GÖSTERİLERİYLE BOTANİK PARK’A RENK KATTI.
- ŞENLİKTE ÇOCUKLARI YALNIZ BIRAKMAYAN BAŞKAN ALTEPE, “BURSA’NIN ÇEVRE KONUSUNDA DA ÖRNEK BİR KENT OLMASI İÇİN BU KENTTE YAŞAYAN HERKESE ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞTÜĞÜNÜ SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Çevre ve Çocuk Şenliği’ne katılan çevreci çocuklar, dans gösterileri, tiyatro oyunu ve atıklardan yapılan elbiselerin sergilendiği defile ile Botanik Park’a renk kattı.

Çevreye karşı daha duyarlı ve bilinçli bireyler yetiştirilmesi amacıyla Dünya Çevre Günü’nü bir haftaya yayılan farklı etkinliklerle kutlayan Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Çevre ve Çocuk Şenliği’ Botanik Park’ta yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile İl Çevre ve Orman Müdür vekili Talat Müftüoğlu’nun da katıldığı etkinlikte çocukların çevreye bakış açısını yansıdan resimler sergilendi.

Her atık çöp değil
Açık havadaki resim sergisini gezerek, şenlik alanına gelen Başkan Altepe, törende yaptığı konuşmada çocuklara çevreyi koruma mesajları verdi. “Bugün bizim yaşamımızı sürdürdüğümüz bu çevre bizden sonraki nesiller tarafından da kullanılacak” diyen Başkan Altepe, çevrenin en önemli emanetlerden biri olduğunu vurguladı. Düzenledikleri atık pil toplama kampanyası ile yaklaşık 7 ton pilin toplandığını ve bu piller içindeki zehirli maddelerin doğaya karışmasının önlendiğini hatırlatan Başkan Altepe, “Her atık çöp değil, dünyamız da çöplük değil. Avrupa’da çevreyi kirleten ülkeler 10’larca yıldır şimdi o çevreyi temizlemeye çalışıyor. Bu duruma düşmememiz için çevremizi temiz tutmalıyız. Geri dönüşümü mümkün olan atıklarımızı ayırmalıyız. Çevrenin korunması için her bireyin üzerine görevler düşüyor. Sizlerin çevre konusunda bilinçli bireyler olarak yetişmesi bizin en önemli hedefimiz” diye konuştu.
Etkinliğe katılan İl Çevre ve Orman Müdür vekili Talat Müftüoğlu ise çevre ve insan haklarının yüzyılın en önemli evrensel değerleri olduğunu hatırlatarak, dünyada çevre kirliliğinin yüzde 50’sinin son 40 yılda meydana geldiğini kaydetti.
Konuşmaların ardından şenliğe katılan ilköğretim ve anaokulu öğrencileri halk oyunları, dans gösterisi ve atıklardan yaptıkları elbiselerin sergilendiği bir defile yaptı. Etkinlikte çevre mesajlarının verildiği tiyatro gösterisi de beğeniyle izlendi.
BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 08.06.2011 | Okunma sayısı:7879

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu