Haberler

BOSNA’YA BURSA ÇIKARMASI

Font Boyutu

 

27 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

BOSNA’YA BURSA ÇIKARMASI
- KAKANİ’DE SÜNNET COŞKUSU
- BOSNA HERSEK’İN KAKANİ İLÇESİ’NDE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖNCÜLÜĞÜNDE, İNSANİ YARDIM VAKFI VE FATMA DERNEĞİ KATKILARIYLA DÜZENLENEN SÜNNET ŞÖLENİNDE 40 MÜSLÜMAN ÇOCUK ERKEKLİĞE İLK ADIMINI ATTI.

SARAYBOSNA – Bursa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Bosna Hersek’te düzenlenen ziyarette, Bursa ile Bosna Hersek arasındaki kültürel ve ekonomik ilişkiler güçlendirilirken, Srebnica şehri ile Kakani ilçelerinde düzenlenen sünnet şölenlerinde 80 çocuk erkekliğe ilk adımını attı.
Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde Bursalı hayırsever işadamları ile İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve Fatma Derneği katkılarıyla düzenlenen sünnet şölenine Yıldırım Belediye Başkanı ve Bursa heyeti ile birlikte katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bosna Hersek’in, Türkiye’nin ve Bursa’nın bir parçası olduğunu söyledi. “Biz bir bütünüz” diyen Başkan Altepe, “Birlikte üzülüp birlikte seviniyoruz. Sizler bizim Avrupa’nın kalbinde yaşayan dindaşlarımız, kardeşlerimizsiniz. Bosna Hersek’e bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da desteğimizi esirgemeyeceğiz. Ecdad yadigarı olan Balkan topraklarındaki kardeşlerimiz bize emanettir” diye konuştu.

Tek dostumuz sizsiniz
Kakani Belediye Başkanı Mensur Yaşarspahic, Türkiye’nin savaşta ve barışta Bosna Hersek’teki Müslümanların yanında olduğunu hatırlatarak, bu mutlu günde de yanlarında olmaktan duyduğu sevinci dile getirdi. Yaşarspahic, “Türkiye’den dostlarımız geldikçe kendimizi daha güçlü, daha güvende hissediyoruz. Biz Bosnalı Müslümanların Türk kardeşlerimizden başka bir dostu yok” diye konuştu.
Sünnet şöleninde sünnet olan çocuklarla tek tek ilgilenerek onlara hediyeler ve Bursaspor formaları hediye eden Başkan Altepe, çocukların gözlerindeki mutluluğun ve Osmanlı topraklarında önemli bir geleneğin yaşatılmasına destek vermenin mutluluğunu yaşadığını belirtti. Başkan Altepe, organizasyonu düzenleyen Kakani Belediye Başkanı Yaşarspahic ve katkı sağlayanlara teşekkür plaketi sundu. Aksaray ilahi Grubu’na üye çocuklar ise okudukları kasidelerle sünnet şölenine renk kattılar.
Şölen sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ve beraberindeki heyet Kakani Belediye Başkanı Mensur Yaşarspahic’i makamında ziyaret ederek, bölge hakkında bilgiler aldı.
Başkan Altepe, Yıldırım Belediye Başkanı Keskin, Starigrad Belediye Başkanı İbrahim Hacibayramiç, Meclis Başkanı Rıza Aldiç ile birlikte Saraybosna’daki en önemli Osmanlı yapıtlarından olan Başçarşı’yı da ziyaret etti. Boşnak ve Türk esnaflarla sohbet ederek, çarşıdaki sosyoekonomik durum hakkında bilgiler alan Başkan Altepe, Bursa ile önemli kültürel bağları bulunan Bosna Hersek’e her zaman desteğini sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 27.06.2011 | Okunma sayısı:5544

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu