Haberler

BOSE'de final için 'şah' dediler

Font Boyutu

19 ŞUBAT 2019

BASIN BÜLTENİ

BOSE'de final için 'şah' dediler

BURSA –    Bursa Büyükşehir Belediyesi ve il Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yapılan Büyükşehir Okul Sporları Etkinlikleri (BOSE) kapsamında gerçekleştirilen ‘Büyükşehir Satranç Turnuvası’  ilçe şampiyonaları tamamlandı. 17 ilçedeki 114 okuldan 27 bin öğrenci  İl Birinciliğinde yer almak için kıyasıya mücadele etti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol kapsamında Büyükşehir Okul Sporları Etkinlikleri (BOSE) ile öğrencileri sporla buluşturmaya devam ediyor. Bu yıl 250 bin öğrencinin sporla buluşturulması hedeflenen BOSE kapsamında 17 İlçede eğitim veren 73 ilkokul ve 41 ortaokul olmak üzere 27 bin öğrenci satranç heyecanına ortak oldu. 6-7-8 Şubat ve 13-14-15 Şubat tarihlerinde Bursa Büyükşehir Belediyesi Fethiye Spor Komleksi’nde yapılan müsabakaların ardından 200 öğrenci İl Birinciliğinde mücadele edecek olmanın sevincini yaşadı.

Çocukların iletişim kurma, problem becerilerini artırma, baskı altında karar verme, sorumluluk alması gibi amaçlar taşıyan etkinlikte, finale yükselen 200 öğrenci 28 Şubat’ta Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Zeki Müren Salonu’nda yapılacak olan Büyükşehir Satranç Turnuvası İl Birinciliğinde spor dolu bir gün daha geçirmenin heyecanını yaşayacak.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

 

Tarih: 19.02.2019 | Okunma sayısı:509

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir