Haberler

BKSTV’ye ödül

Font Boyutu

23 EKİM 2017

BASIN BÜLTENİ

BKSTV’ye ödül
- Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV), BUSİAD tarafından ‘2016 Yılı Eğitim ve Kültüre Katkı Ödülü’ne layık görüldü.

BURSA – Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV), BUSİAD tarafından ‘2016 Yılı Eğitim ve Kültüre Katkı Ödülü’ne layık görüldü.

Kentin kültür, sanat ve turizm hayatına yön veren Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV), BUSİAD tarafından ‘2016 Yılı Eğitim ve Kültüre Katkı Ödülü’ne layık görüldü. Almira Hotel’de düzenlenen törende, anlamlı ödülü, BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Günal Baylan´dan alan BKSTV Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Durmaz Yılbirlik, takdir edilmenin çok güzel olduğunu ifade etti.

BKSTV kente değer katıyor
Ortak bir kent kültürü oluşumuna katkıda bulunan, kültürel ve sanatsal etkinlikleri kentin geleneksel dokusuna uygun olarak sunan, süregelen festivalleri geliştiren ve yenilerini ekleyerek sanatın iyileştirici gücünü yansıtan, farklı ülkelerden insanları bir araya getirerek toplumların kaynaşmasına ve kültürel değerlerini paylaşmasına katkıda bulunan, ortak ve evrensel değerler oluşturan BKSTV, ‘Uluslararası Bursa Festivali’, ‘Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’, ‘Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali’ ve ‘Uluslararası Bursa Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali’ni düzenlemeye devam ediyor.
Geleneksel sanatlara yönelik çalışmalar, tiyatro oyunları, konser, sinema ve Bursa’yı tanıtan sergiler de düzenleyen BKSTV, bünyesinde kurulan BKSTV Çocuk ve Gençlik Kulübü ile geleceğin sanatçılarını yetiştirmek amacıyla, sanata eğilimi olmasına rağmen imkansızlıklar nedeniyle sanatla buluşamayan çocuk ve gençlere yıl boyunca ücretsiz sanat atölyeleri düzenliyor. BKSTV, tasarımını ve üretimini gerçekleştirdiği Bursa’ya özgü hediyelik eşyalarla da kentin tanıtımına destek oluyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 23.10.2017 | Okunma sayısı:2229

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir