Haberler

BKK Çekirge Çalışma Grubu Mustafa Çinkılıç’ı unutmadı

Font Boyutu

13 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

BKK Çekirge Çalışma Grubu Mustafa Çinkılıç’ı unutmadı
- Bursa İmam-Hatip Okulu’nun ilk mezunlarından oluşan Bursa Kent Konseyi (Bkk) Çekirge Çalışma Grubu üyeleri, okulun kurucu müdürü Mustafa Çinkılıç için anma programı düzenledi.

BURSA – Bursa Kent Konseyi (BKK) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Çekirge Çalışma Grubu, Bursa İmam-Hatip Okulu’nun kurucu müdürü merhum Mustafa Çinkılıç için anma programı düzenledi.

BKK Çekirge Çalışma Grubu, Bursa İmam-Hatip ve İlahiyat Öğrencilerine Yardım Derneği işbirliğiyle hazırladıkları “Mustafa Çinkılıç’ı Anma Programı” duygusal anlara sahne oldu. Bursa İmam Hatip Okulu’nun ilk açıldığı mekan olan ve şimdi İsmail Hakkı Kur’an Kursu’na ev sahipliği yapan yerdeki programa BKK Başkan Yardımcısı Mehmet Necati Şahin, BKK Çekirge Çalışma Grubu üyeleri ile dönemin öğretmen ve öğrencileri katıldı. Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif Tilaveti ile başlayan program ilk dönem öğretmen ve öğrenciler toplantısı ile devam etti. Merhum Mustafa Çinkılıç ile vefat etmeden hemen önce yapılan video röportajın gösterimi ile başlayan toplantı, dönemin öğretmenlerinin anılarını paylaşması ile devam etti. Program Merhum Mustafa Çinkılıç’a ait ‘Elveda’ şiirinin okunması ile son buldu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 18.11.2014 | Okunma sayısı:1524

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir