Haberler

Bisikletli ulaşıma BURULAŞ desteği

Font Boyutu

 18 EKİM 2017

BASIN BÜLTENİ

BİSİKLETLİ ULAŞIMA BURULAŞ DESTEĞİ
- BURSA İSTANBUL ARASI DENİZ VE HAVA ULAŞIMI İLE ŞEHİR İÇİ TOPLU ULAŞIM HİZMETLERİNİ KESİNTİSİZ SÜRDÜREN BURULAŞ, BİSİKLET KULLANIMININ DA YAYGINLAŞTIRILMASI AMACIYLA TÜM ŞEHİR İÇİ TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINA SAAT SINIRLAMASI OLMAKSIZIN VATANDAŞLARIN KATLANMIŞ BİSİKLETLERİYLE BİNMELERİNE İMKAN SAĞLIYOR.

BURSA - Bursa İstanbul arası deniz ve hava ulaşımı ile şehir içi toplu ulaşım hizmetlerini kesintisiz sürdüren BURULAŞ, bisiklet kullanımının da yaygınlaştırılması amacıyla tüm şehir içi toplu taşıma araçlarına saat sınırlaması olmaksızın vatandaşların katlanmış bisikletleriyle binmelerine imkan sağlıyor.

Vatandaşlardan gelen yoğun talepler üzerine BURULAŞ, kent içi toplu taşıma araçlarına katlanır bisikletlerle binilebilmesi konusunu değerlendirdi. Bu konudaki yoğun talepleri değerlendiren BURULAŞ, yolcuların katlanmış bisikletleriyle metro, tramvay ve otobüsleri, gün ve saat sınırlaması olmaksızın kullanabilmelerine için verdi. Katlanmış bisiklet dışındaki tüm bisikletliler ise, eskiden olduğu gibi Bursaray’a hafta içi 07:00 – 09:30, 16:30 – 19:30 saatleri arası hariç olmak üzere biniş yapmaya devam edecekler. Cumartesi ve Pazar günleri ile okulların kapalı olduğu resmi tatiller, sömestr tatili ve yaz aylarında ise hafta içi de dahil olmak üzere saat sınırlaması olmadan tüm bisikletlerle binişe izin veriliyor.
Böylelikle bisiklet sevdalılarının katlanmış bisikletlerinin ulaşım aracı olarak kullanılması önünde hiçbir engel kalmadı. BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, “Bisiklet kullanımını özendirmek adına başlatılan bu uygulamada bisikletli yolcularımızın da üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirecekleri ve kurallara uyacakları inancını taşıyoruz” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 18.10.2017 | Okunma sayısı:4036

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir