Haberler

BİR ŞAMPİYONLUK DA BURSA KENT KONSEYİ’NDEN

Font Boyutu

21 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

BİR ŞAMPİYONLUK DA BURSA KENT KONSEYİ’NDEN
- BURSA KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİ ULUSAL GENÇLİK PARLAMENTOSU TARAFINDAN 2009-2010 EN İYİ GENÇLİK MECLİSİ ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ.
- BURSA KENT KONSEYİ BAŞKANI MEHMET SEMİH PALA, DÜNYAYA ÖRNEK GÖSTERİLEN ÇALIŞMALARININ BU TÜR ÖDÜLLERLE TESCİLLENDİĞİNİ SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Kent Konseyi bünyesinde faaliyetlerini yürüten Gençlik Meclisi, son bir yılda hayata geçirdiği başarılı çalışmaları ödülle taçlandırdı. Gençlik Meclisi, Ankara’da yapılan Ulusal Gençlik Parlamentosu Genel Kurulu’nda 2009-2010 en iyi Gençlik Meclisi ödülüne layık görüldü.

Ulusal Gençlik Parlamentosu’nun 6. Genel Kurul Toplantısı, hafta sonu Ankara Başkent Öğretmenevi’nde yapıldı. Türkiye genelinde 63 ilden 92 Gençlik Meclisi’nin 304 katılımcıyla yer aldığı Genel Kurul’da çeşitli kategorilerde aday olan Bursa, Adıyaman, Mardin, Kütahya, Kahramanmaraş, İzmit, Diyarbakır, Adana ve Maltepe Kent Konseyleri Gençlik Meclislerinin performansları değerlendirildi. Habitat için Gençlik Derneği Başkanı Sezai Hazır, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Parseker, Devlet Planlama Teşkilatı Ulusal Ajans Gençlik Programı Koordinatörü Ali Yurtsever, BM Kalkınma Programı Demokratik Yönetişim Programı Müdürü Leyla Şen, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Dairesi Başkanı Süleyman Elban ve Ulusal Gençlik Parlamentosu Danışma Kurulu Üyesi Rahim Aladağ’dan oluşan jüri, değerlendirme sonucunda Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi’ni ‘Ulusal Gençlik Parlamentosu En İyi Gençlik Meclisi’ olarak seçti. Geçen dönemin en iyi gençlik meclisi olan Denizli Kent Konseyi Gençlik Meclisi delegeleri, En İyi Gençlik Meclisi flamasını Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi delegelerine teslim etti. Bu arada Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Murat Başlar da Ulusal Gençlik Parlamentosu Danışma Kurulu üyeliğine seçildi.

“Aktif olmaya devam edeceğiz”
Kurumsallaşmasını kısa sürede tamamlayarak yeni bir ‘Bursa Markası’ olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala ve Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Tahsin Bulut, bu başarıları nedeniyle Gençlik Meclisi üyelerini kutladı. Gençlik Meclisi’nin Bursaspor’un ardından Bursa’ya bir şampiyonluk daha getirdiğini dile getiren Pala, “Bursa Kent Konseyi, yeni format ve yeni şekliyle kısa zamanda sadece Türkiye’ye değil, dünyaya örnek olacak çalışmaları gerçekleştirdi. Gençlik Meclisimizin aldığı bu ödül özverili çalışmaları taçlandırdı. Bursa Kent Konseyi, yeni bir ‘Bursa Markası’ olarak güçlü kadrosuyla her alanda aktif olmaya devam edecek” dedi.

“Önemli çalışmalar hayata geçirildi”
Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Tahsin Bulut da, gençlik meclisleri arasında Bursa Gençlik Meclisi’nin ilk genel kurulunu yaparak önemli bir adım attığını ve sorumluluğunun bilincinde olarak önemli çalışmalara imza attığını hatırlattı. Gençlik Meclisi’nin gerek ulusal, gerekse uluslar arası işbirlikleri açısından önemli çalışmalar yaptığını kaydeden Bulut, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Gençlik Meclisleriyle işbirliği içinde olduğunu ve her alanda destek verdiğini belirterek, bu projenin destekçisi olan BTSO Meclis Başkanı İlhan Parseker ile bu ödülü Bursa’ya kazandıran Gençlik Meclisi yönetici ve üyelerine teşekkür etti.
Gençlik Meclisi Başkanı Başak Saygı ise Yerel Gündem 21 kültürünü çok iyi benimsemiş bir kentte çalışmanın kendileri için büyük avantaj olduğunu söyledi. Saygı, bu ödülün alınmasında katkıları olan Bursa Kent Konseyi, Bursa Büyükşehir Belediyesi ile tüm Gençlik Meclisi üyelerine teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 21.05.2010 | Okunma sayısı:6978

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu