Haberler

“BİR KÜTÜPHANE KURMAK, BİR CEZAEVİ KAPATIR”

Font Boyutu

6 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

“BİR KÜTÜPHANE KURMAK, BİR CEZAEVİ KAPATIR”
- BURSA KENT KONSEYİ TARAFINDAN TEMİN EDİLEN YENİ KİTAPLAR, BURSA H TİPİ KAPALI CEZAEVİ KÜTÜPHANESİ’NE BAĞIŞLANDI.

BURSA – Bursa Kent Konseyi tarafından temin edilen yeni kitaplar, Bursa H Tipi Kapalı Cezaevi yetkililerine teslim edildi.

Bursa Kent Konseyi ofislerinde gerçekleşen törene, Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Genel Sekreter Enes Battal Keskin, Bursa H Tipi Kapalı Cezaevi Müdürü Ali Şanoğlu, 2. Müdür Yaşar Gülşen ile öğretmenler Cevdet Tekin, Nevzat Özgül ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem Şube Müdür Neslişah Kuşku katıldı.
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Bursa Kent Konseyi’nin yasadan aldığı görevlerle çalışmalarına devam ettiğini söyleyen Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Türkiye’nin en güçlü ve aktif kent konseyi olmanın mutluluğu ve gururu yaşadıklarını ifade etti. Bursa için çok önemli çalışmalar yaptıklarını dile getiren Başkan Pala, 2 yıl içerisinde 2 bin etkinlik gerçekleştirdiklerini vurguladı. Başkan Pala, “Kent konseylerinin sosyal görevleri arasında yer alan konularla ilgili önemli çalışmalar yapıyoruz. Bu bağlamda Bursa H Tipi Cezaevi ile temasa geçtik. ‘Orada kent konseyinin yapabileceği işler var mı?’, ‘Neler yapılabiliriz?’ noktasında arkadaşlarımız rapor hazırladı. O rapor doğrultusunda ilk etkinlik olarak H Tipi Cezaevi´ne 150 ayrı konudan oluşan bir kitap seti takdim ediyoruz. Cezaevindeki insanlara gerekli önemi ve hassasiyeti göstermenin şuuru içerisinde istenen yeni kitapları bağışlıyoruz. İnşallah bu kitaplar onların hayatında faydalı olur, gelecekleri için ufuk açar” dedi.
Bursa H Tipi Kapalı Cezaevi Müdürü Ali Şanoğlu ise, “Hem Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımıza, hem de Bursa Kent Konseyi Başkanımıza ve yetkililerine teşekkür ediyoruz. Kitapları, cezaevinde bulunan insanlar adına da şükranla kabul ediyoruz. Özgürlük sadece öğrenmekle mümkündür. Bu konuda sunduğunuz katkıdan dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından kitaplar, cezaevi yetkililerine teslim edildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 06.07.2011 | Okunma sayısı:7709

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu