Haberler

BİNTED personeline ‘Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’

Font Boyutu

14 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

BİNTED personeline ‘Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’
- Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BİNTED, belediyelerin ve şirketlerin bünyesinde çalışan personeline yönelik ‘Temel İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG)’ konulu eğitim semineri düzenledi.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Binted, belediyelerin ve şirketlerin bünyesinde çalışan personeline yönelik ‘Temel İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG)’ konulu eğitim semineri düzenledi.

Bursa İnsan Kaynakları Taahhüt, Eğitim, Danışmanlık Hizmetleri, İmar İnşaat ve Tic. Ltd. Şti. (Binted) tarafından Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Başkanlık Salonu’nda düzenlenen eğitime, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve Binted Ortaklar Kurulu Başkanı Semih Pala, Binted Genel Müdürü Birgül Yıldız Günay, Binted yöneticileri ve personeli katıldı.
Binted’in profesyonel kadrolarıyla başarılı işler yaptığını söyleyen Semih Pala, Bursa’nın en büyük şirketlerinden birisi haline gelen Binted’in çalışanların iş sağlığı ve güvenliği konusunda da gerekli çalışmaları yaptığını belirtti. Binted’in üzerine düşen yasal görevleri yerine getirdiğini, personelin de eğitimde gördüklerini iş hayatında uygulaması gerektiğini anlatan Pala, tüm personele çalışma hayatlarında başarılar diledi.
Daha sonra ‘Temel İSG Eğitimi, İş Güvenliği Mühendisi Ömer Bekman tarafından verildi. Yasal dayanaklar, sorumluluklar, iş kazalarının mevzuattaki yeri, meslek hastalıklarının mevzuattaki yeri, tehlike-risk nedir?, iş güvenliği bilinçlendirme, emniyetsiz durum, emniyetsiz davranış, acil durumlar ve ilk yardım, yangın güvenliği, kişisel koruyucu donanımlar gibi konularda bilgilerin verildiği eğitim, soru cevap kısmıyla sona erdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 14.10.2014 | Okunma sayısı:2029

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir