Haberler

´Bilimsel Belgesel’ gösterimleri devam ediyor

Font Boyutu

4 EKİM 2013

BASIN BÜLTENİ

‘Bilimsel Belgesel’ gösterimleri devam ediyor
- Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi´nin son dönem etkinliklerinden ‘Bilimsel Belgesel’ gösterimleri, yoğun ilgi nedeniyle Ekim ayı sonuna kadar devam edecek.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin çok yakında yeni binasında hizmete girecek olan vizyon projesi Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM), bilimin eğlenceli yüzünü çocuklara yaşatmaya devam ediyor.

‘Bilimin serüvene dönüştüğü yer’ sloganıyla hizmet veren merkez bilim kampları, gökyüzü gözlemleri, atölye çalışmaları, bilim şovları, doğum günü kutlamaları, fotoğraf sergileri gibi birçok farklı içerikte bilimsel etkinlikler düzenliyor. Merkezin en yeni etkinliği ise ‘Bilimsel Belgesel’ gösterimleri…
Vatandaşlardan ve bilim meraklılarından yoğun ilgi gören ‘Bilimsel Belgesel’ gösterimleri, Ekim ayı sonuna kadar hafta sonları 14.00 ve 16.00 saatlerinde günde 2 seansta gerçekleştirilecek. Her yaştan ve her kesimden insanın merak ettiği konuları analiz eden belgeseller arasında; ‘Marmaray Projesi - Discovery Channel’, ´Dünyanın En Büyük Uçağı Airbus A380’, ‘Işık Hızı Formülü’, ‘Prototipini Yap’, ‘Bir Kutup Masalı’, ‘Yenilenebilir Enerji Kaynakları’, ‘Da Vinci’nin Makineleri’ ve ‘Antik Mega Yapılar; Piramitler’ yer alıyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 04.10.2013 | Okunma sayısı:2473

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir