Haberler

BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ MODEL OLUYOR

Font Boyutu

22 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ MODEL OLUYOR
- BURSA BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ (BTM), ANADOLU ÜNİVERSİTESİ FEN FAKÜLTESİ DEKANLIĞI TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN ‘ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ’ PROJESİNE KATKI SAĞLAYACAK.

BURSA – Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM), bilim ve teknolojideki öncü çalışmalarıyla diğer kentlere de model oluyor.

Türkiye’de 81 ilde açılması planlanan bilim merkezleri konusunda sürdürülebilirlik ve işletme konularında öncü çalışmalar yürüten Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM), kurulum aşamasındaki diğer merkezlere ve bu konuda çalışmalar yapan kurumlara da model oluyor. Anadolu Üniversitesi öğretim görevlilerinden Prof. Dr. Ertuğrul Yörükoğulları, Yard. Doç. Dr. Metin Altan, Doç. Dr. Güler Günsoy, Doç, Dr. Atilla Cavkaytar ve Öğrt. Gör. Turgut Şen, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’ni ziyaret ederek, proje ekibiyle bir araya geldi. BTM tarafından Bursa’da yürütülen ‘Mucitler Akademisi’ sömestr kamp programı, ‘Bursa Bilim ve Teknoloji Festivali’ gibi projeler ve yaş günü kutlamaları, şirket içi motivasyon toplantıları gibi özel etkinlikler hakkında detaylı bilgiler alan öğretim görevlileri, ‘Çocuk Üniversitesi’ projesi kapsamındaki çalışmalarını da aktardı. Görüşmede, geleceğin bilim insanlarının yetişmesi ve toplumun bilim seviyesinin artması sürecinde sosyal sorumluluk bilinci ile işbirliği kurulmasına da karar verildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 22.01.2013 | Okunma sayısı:4107

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir