Haberler

BİLİM VE TEKNOLOJİ HALKLA BULUŞUYOR

Font Boyutu

 30 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

BİLİM VE TEKNOLOJİ HALKLA BULUŞUYOR
- BURSA BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ, SÖMESTR TATİLİNDE ÖĞRENCİLERLE ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNDE BULUŞUYOR.
- BURSA BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ (BTM) EKİBİNİN İLK DURAĞI, ZAFER PLAZA OLDU.
- ZAFER PLAZA’NIN ZİYARETÇİLERİ BTM EKİBİYLE BİRLİKTE BİLİM VE TEKNOLOJİ PROJELERİ ÜZERİNDE ÇALIŞTI.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’da bilim ve teknolojinin yaygınlaştırılması amacıyla çalışmalarına yön veren Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM) ekibi, alışveriş merkezlerinde vatandaşlarla bir araya geliyor.

Sömestr tatili süresince özel etkinliklerle farklı mekanlarda Bursalı bilimseverlerin karşısına çıkmayı planlayan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi ilk etkinliğini haftasonunda Zafer Plaza´da gerçekleştirdi. Etkinlik kapsamında Zafer Plaza´yı ziyaret eden binlerce kişiye eğlenceli bilim şovları yapıldı. Geleceğin mucitleri olan çocukların yeteneklerini keşfedebilecekleri ‘Bilim Atölyesi’ etkinliği kapsamında da yüzlerce çocuk elektronik devre yaptı. Atölyede devredeki akımı doğru bağlayıp yeşil-beyaz renkli led lambaları yakmayı başarabilen çocukların mutluluk ve şaşkınlığı da yüzlerine yansıdı. Çocuklarıyla birlikte keyifli vakit geçiren aileler de etkinlikleri ilgiyle izledi.

Etkinlikler ve Mucitler Akademisi Kampı devam edecek
Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi ekibi, 2-3 Şubat´ta Anatolium Alışveriş Merkezi´nde; 9-10 Şubat´ta da Carrefour Alışveriş Merkezi´nde performans sergileyecek. Ayrıca sömestr boyunca bilimle daha fazla vakit geçirmek isteyen çocuklar için de Mucitler Akademisi Sömestr kamp programının ilk dönemi başladı. 2 Şubat Cumartesi´ye kadar devam edecek birinci kamp döneminde çocuklar ilgi duydukları farklı iki kamp programından istediklerine katılabiliyorlar. Doğa Bilimleri -Astronomi - Arkeoloji ile Robotik - Elektronik - Yazılım konularında düzenlenen kampların 2. dönemi ise 5-9 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek. Program sonunda çocuklara sertifika da verilecek. Mucitler Akademisi sömestr kamp programı hakkında detaylı bilgiye (0 224) 250 50 63 numaralı telefonla ulaşılabilecek.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 30.01.2013 | Okunma sayısı:3470

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir