Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

Bilim Şenliği’ne bir destek de HAVELSAN’dan…

 15 ŞUBAT 2017

BASIN BÜLTENİ

BİLİM ŞENLİĞİ’NE BİR DESTEK DE HAVELSAN’DAN…
- THY 6. BURSA BİLİM ŞENLİĞİ’NE DESTEK ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR. TÜBİTAK VE TAI’NİN ARDINDAN TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ’NİN YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ ALANINDAKİ DEV KURULUŞU HAVELSAN DA BURSA BİLİM ŞENLİĞİ’NE DESTEK VERECEK.

BURSA - Geleceğin bilim insanlarını yetiştirilmesi hedefiyle Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından projelerinden Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM) Genel Koordinatörü Rıfat Bakan ve BTM yöneticileri, THY 6. Bursa Bilim Şenliği’nin lansmanı kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yazılım mühendisliği alanındaki dev kuruluşu HAVELSAN’I ziyaret etti.

HAVELSAN operasyonlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Savaş Yanık’a nezaket ziyaretinde bulunan Bakan, isim sponsorluğunu Türk Hava Yollarının üstlendiği THY 6. Bursa Bilim Şenliği’ne ilişkin Yanık’ı bilgilendirdi. HAVELSAN’ın Çankaya ‘da bulunan merkez binasında gerçekleşen görüşmede dünyanın en büyük bilim şenliği olan ve bilimi sokağa indiren Bursa Bilim Şenliği’ne ilişkin bilgi veren Bakan, her geçen yıl daha da büyüyen Bursa Bilim Şenliği’nin bu yıl da THY isim sponsorluğunda 4-5-6-7 Mayıs tarihinde BUTTİM Fuar alanında gerçekleşeceğini söyledi. Bursa Bilim Şenliği çerçevesinde düzenlenen proje yarışmasında Çocuk Mucitler, Genç Mucitler, Usta Mucitler kategorilerinin yanı sıra, geçtiğimiz yıllardan farklı olarak İnsansız Hava Araçları ve uzaktan kontrol edilebilen pilotsuz hava aracı “Drone” yarışmalarının da yer alacağını ifade eden Bakan, 5 farklı kategoride toplamda 102 bin lira para ödüllü proje yarışmasının ana konseptinin de “Enerji Verimliliği” olduğunun altını çizdi.

Guinnes Rekorlar Kitabı’na gireceğiz
Bursa Bilim Şenliği olarak bu yıl bir rekora imza atmaya hazırlandıklarını da ifade eden Bakan, “Bursa Bilim Şenliği kapsamında geçtiğimiz yıl yapılan atölye çalışmalarında bir Türkiye rekoru kırılarak 72 Bin 882 atölye çalışması gerçekleştirildi. Bu yıl da aynı anda en fazla katılım ile atölye çalışması gerçekleştirerek bir dünya rekoruna imza atmak istiyoruz. Bunun için Guinnes rekorlar kitabına başvurumuzu yaptık. Geçtiğimiz yıl şenlik kapsamında 3 günde toplamda 230 Bin ziyaretçi etkinliklere katılım gösterdi. Bu yıl bu sayının da ikiye katlanmasını hedefliyoruz” diye konuştu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren HAVELSAN operasyonlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Savaş Yanık ise Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin faaliyetlerini yakından takip ettiklerini ve bilim adına bu faaliyetleri önemsediklerini söyledi.

Gençlerin yeteneklerini keşfetmekte geç kalıyoruz
Bahar aylarında önlerinde oldukça yoğun bir takvim bulunduğunu ifade eden Yanık, buna rağmen THY 6. Bursa Bilim Şenliği’nde olmayı hedeflediklerini kaydetti. Gençlerin meslek seçimine doğru yönlendirilmediğini ifade eden HAVELSAN Genel Müdür Yardımcısı Yanık, “Gençlerin yeteneklerini keşfetmekte geç kalıyoruz. Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi bu anlamda örnek teşkil ediyor. Gençlerin iş hayatına ve topluma kazandırılmasındaki öncelik onların özgüveni artırmak, onların komplekslerini yenmelerini sağlamak olmalı.”diye konuştu. Ziyaretin sonunda Bakan ve beraberindekiler, HAVELSAN Genel Müdür Yardımcısı Yanık ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ


23324_havelsan_201702151254.doc
Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 15 Şubat 2017 Saat 13:53

Okunma Sayısı: 541

 
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları