Haberler

BİLİM BAHARI BAŞLIYOR

Font Boyutu

 9 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

BİLİM BAHARI BAŞLIYOR
- ‘BURSA BİLİM VE TEKNOLOJİ FESTİVALİ´NİN HAZIRLIKLARI BAŞLADI
- ‘BURSA BİLİM VE TEKNOLOJİ FESTİVALİ´NİN ÇALIŞMALARI DANIŞMA KURULU TOPLANTISI İLE BAŞLADI.
- FESTİVAL, 3 – 5 MAYIS TARİHLERİNDE MERİNOS PARKI’NDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK.

BURSA – Türkiye´nin en kapsamlı ilk bilim merkezi olan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi tarafından düzenlenecek ‘Bilim ve Teknoloji Festivali’, bu yıl 3 – 5 Mayıs tarihlerinde Merinos Parkı’nda gerçekleştirilecek.

Bursa’da geleceğin bilim insanlarının gelişmesine sağladığı katkıyı arttırmak hedefiyle Büyükşehir Belediyesi himayesinde çalışmalarını sürdüren Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi, bilim şenliğini bu yıl kapsamı ve proje paydaşları genişletilerek düzenlemeye hazırlanıyor. ‘Bursa Bilim ve Teknoloji Festivali’ adıyla gerçekleştirilecek olan festival, 3-5 Mayıs tarihleri arasında Merinos Parkı´nda renkli görüntülere imzasını atacak.
’Bilim Baharı Başlıyor’ sloganıyla düzenlenecek etkinliklerin iyileştirilmesi adına İl Milli Eğitim Müdürlüğü, üniversiteler, BEBKA, KOSGEB, BUTAL, Uludağ İhracatçılar Birliği gibi Bursa´nın önde gelen birçok kurum ve organizasyonlarının temsilcileri Merinos AKKM’deki toplantıda bir araya geldi. Sanayi kuruluşları, AR-GE merkezleri, bilim merkezleri, teknik lise ve ilköğretim öğrencilerine ait bilim projeleriyle bilim dostu tüm mucitlerin proje ve icatlarını sergileyecekleri etkinlik, Merinos Parkı´nda açık alanda düzenlenecek. Üç gün sürecek olan organizasyonun ‘bahar festivali’ atmosferinde yaşanması hedefleniyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 09.01.2013 | Okunma sayısı:4456

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir