Haberler

BIÇAKÇILAR ÇARŞISI OTOPARKI KAPILARINI AÇTI

Font Boyutu

Bursa’nın en büyük sıkıntılarından biri olan otopark sorununa el atan Büyükşehir Belediyesi, bu konudaki çalışmalarını sürdürüyor. Cumhuriyet Caddesi’ndeki Ertuğrul Bey Meydanı’nda turist otobüsleri için park düzenlemesi yapan Büyükşehir Belediyesi, Bıçakçılar Çarşısı’nın bulunduğu bölgeyi de 110 araçlık otoparka dönüştürdü.

Büyükşehir Belediyesi, eski bıçakçılar çarşısında 5 yıldır şantiye olarak kullanılan bölgeyi düzenleyerek, otopark olarak Bursalıların hizmetine sundu. Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Mehmet Semih Pala, Büyükşehir Belediyesi’nin otopark şirketi BURBAK’ın Genel Müdürü Kasım Şahin ile birlikte Bıçakçılar Çarşısı’ndaki otopark düzenlemesinde incelemelerde bulundu. BURBAK yöneticilerinin de katıldığı incelemede yetkililer, şu anda ücretsiz olarak hizmet verecek otoparkın düzenlemelerin tamamlanmasının ardından ücretli olarak çalışacağını bildirdi. Çalışmalar kapsamında elektronik cihazları takılan otopark 110 araçlık kapasitesi ile bölgenin büyük bir eksikliğini de gidermiş olacak.

Hanlar Bölgesi’nde turist otobüslerinin sıkıntısı çözüldü

Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz aylarda da Cumhuriyet Caddesi’ndeki sağlık ocağının yıkılmasının ardından bölgeyi turist otobüslerinin kullanımı için otopark olarak hizmete açmıştı. Ertuğrul Bey Meydanı’ndaki otopark, turist otobüslerinin Atatürk Caddesi üzerindeki yoğunluğu giderirken, gelen konukların Hanlar Bölgesi’ni daha rahat gezmelerine imkan sağladı. Büyükşehir Belediyesi’nin otopark yatırımlarının devam edeceği bildirildi.

Tarih: 18.09.2009 | Okunma sayısı:9713

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir