Haberler

Bıçakçılar 12 yıl sonra tapularına kavuştu

Font Boyutu

 06 ŞUBAT 2014

BASIN BÜLTENİ

BIÇAKÇILAR 12 YIL SONRA TAPULARINA KAVUŞTU
- BURSA’DA YILLARDIR RUHSAT MÜCADELESİ VEREN BIÇAKÇILAR SANAYİ SİTESİ’NDEKİ 57 ESNAF, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’NİN DE KATILDIĞI TÖRENLE TAPULARINI ALDI.

BURSA - Bursa’da yıllardır ruhsat mücadelesi veren Bıçakçılar Sanayi Sitesi’ndeki 57 esnaf, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin de katıldığı törenle tapularını aldı.

Merinos Gönül Dostları Sofrası’nda gerçekleşen törene, Başkan Altepe’yle birlikte Duaçınar’da yer alan Bıçakçılar Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren 57 esnaf katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bıçak üreticilerinin yıllar sonra tapularına kavuşmasının kendisi için ayrı bir önemi olduğunu söyledi. 3 yaşındayken bıçak sektörüyle tanıştığını, çocukluğunun ve gençliğinin bıçak üretmekle geçtiğini hatırlatan Başkan Altepe, tapuların hayırlı olmasını diledi. Babasının ve kardeşlerinin de bıçak işiyle uğraştığını, kendi işletmelerinde yıllarca bıçak ürettiklerini belirten Başkan Altepe, “Çok kişi emek verdi, mücadele etti ama bugün mutlu sona ulaşılmış oldu. İş yerlerinizin tapusunun helal, hayırlı ve bol kazanç getirmesini diliyorum. Mesleğimiz ve esnafımız için hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Başkan Altepe’den müjde
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, konuşmasında Bursalı bıçakçılara bir de müjde verdi. Bursa bıçakçılığının yaşatılması, el sanatları olarak değerlendirilmesi ve turistik bir öğe olarak geleceğe aktarılması için şehir merkezinde en az 20 iş yerinden oluşacak satış merkezi kurmayı düşündüklerini ifade eden Başkan Altepe, “Konuya ilişkin çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Bursa’nın en önemli sembollerinden olan bıçakçılığın yaşatılması ve emeğinizin karşılığını bulması için yoğun çaba sarf ediyoruz. Bu konuda atmamız gereken adımlar var. İnşallah yakın zamanda, şehir merkezinde, en az 20 iş yerinden oluşan, bıçak satışlarının da yapılabileceği bir çarşı kuracağız” diye konuştu.
Konuşmasının ardından Başkan Altepe, aralarında ağabeyi Metin Altepe’nin de bulunduğu bıçakçı esnafına tapularını teslim etti.
Bıçakçılar Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren esnafın tapuları, ruhsat kanununda belirtilen eksiklikler giderilmediği için yıllarca gecikti. Ruhsat işlemlerini bitirerek oturma iznini alan esnaf, sonunda tapularına kavuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 06.02.2014 | Okunma sayısı:4627

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu