Haberler

Beyaz esaret Büyükşehir’le son buluyor

Font Boyutu

 9 OCAK 2015

BASIN BÜLTENİ

BEYAZ ESARET BÜYÜKŞEHİR’LE SON BULUYOR
BU YIL İLK KEZ TÜM İLÇELERE BAĞLI KÖYLERDE KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASI YÜRÜTEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EKİPLERİ, KAR KALINLIĞININ YER YER 1,5 - 2 METREYİ BULDUĞU İNEGÖL’ÜN SULTANİYE MAHALLESİ’NE GİDEN YOLU DA GÜÇLÜKLE AÇTI.
KÖY YOLLARINDA 130, KENT MERKEZİNDE 256 PERSONELLE 24 SAAT ARALIKSIZ DEVAM EDEN KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA KAPALI KÖY YOLU SAYISI 69’A KADAR İNERKEN, BU YOLLARIN AÇILMASI İÇİN DE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR.

BURSA – Bu yıl ilk kez tüm ilçelere bağlı köylerde karla mücadele çalışması yürüten büyükşehir belediyesi ekipleri, kar kalınlığının yer yer 1,5 - 2 metreyi bulduğu İnegöl’ün Sultaniye Mahallesi’ne giden yolu da güçlükle açtı. Köy yollarında 130, kent merkezinde 256 personelle 24 saat aralıksız devam eden karla mücadele çalışmaları kapsamında kapalı köy yolu sayısı 69’a kadar inerken, bu yolların açılması için de çalışmalar sürüyor.

Kar yağışının başladığı ilk günden bu yana 17 ilçeye bağlı tüm mahallelerde etkili bir karla mücadele çalışması yürüten Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kent merkezinde 26 ekip, 256 personelle, kırsalda ise 50 ekip ve 130 personelle, 3 vardiya halinde 24 saat kesintisiz çalışmalarını sürdürüyor. Yapılan çalışmalar doğrultusunda dün akşam saat 16.00’dan bu yana 128 köy yolu daha ulaşıma açılarak, Bursa’daki açık köy yolu sayısı toplam 594’e ulaştı. Bu sabah saat 09.00 itibariyle de 69 köy yolunun kapalı olduğu tespit edildi. Halen Orhaneli, Mustafakemalpaşa, İnegöl, İznik ve Yenişehir’de kapalı olan yolların açılmasına çalışılıyor. Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin hummalı çalışmaları sayesinde yolların açılması hastalar için de umut oluyor. Yolların kapalı olması nedeniyle doktora gidemeyen Dağakça ve Uluçam mahallelerindeki iki hasta, Büyükşehir ekiplerinin yolu açmasının ardından hastaneye kaldırıldı.

Kar kalınlığı 2 metreyi buluyor
Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yol açma çalışmalarında en büyük gayreti ise kar yağışından en fazla etkilenen İnegöl’ün yüksek mahallelerinde gösteriyor. Kar kalınlığının yer yer 1,5 – 2 metreyi bulması nedeniyle ulaşımın sağlanamadığı İnegöl’ün Sultaniye Mahallesi’nin yolu da dün yapılan hummalı çalışmalar sonucu açıldı. İş makinelerinin bile güçlükle ilerlediği yol, uzun uğraşlar sonucu kardan temizlenerek ulaşıma açıldı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 09.01.2015 | Okunma sayısı:4497

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu