Haberler

BESOB SANAYİ SİTESİ VE ÜNİVERSİTE ALANINA ONAY

Font Boyutu

17 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

BESOB SANAYİ SİTESİ VE ÜNİVERSİTE ALANINA ONAY
- BESOB SANAYİ SİTESİ İLE İKİNCİ ÜNİVERSİTENİN KESTEL’E YAPILMASI KARARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ’NDE ONAYLANDI.
- BEŞEVLER KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ İLE OTOSANSİT’İN TAMAMEN DOLDUĞUNU BELİRTEN BAŞKAN ALTEPE, KENT MERKEZİNDEKİ KÜÇÜK ESNAFIN DEPLASESİ İÇİN KESTEL’E YAPILACAK SANAYİ SİTESİNİN ÖNEMLİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

BURSA –BESOB sanayi sitesi alanı ile ikinci üniversitenin Kestel’e yapılması Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kabul edildi. Başkan Altepe, mevcut sanayi sitelerinin tamamen dolduğunu belirterek, kent merkezindeki küçük esnafın deplasesi için Kestel’e yapılacak sanayi sitesinin önemli olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı ikinci toplantısı tarihi binada yapıldı. Toplantıda gündeme gelen BESOB’un Kestel’e yapmayı planladığı sanayi sitesi ile ikinci üniversitenin Kestel’e yapılmasıyla ilgili komisyon raporları kabul edildi. Bursa’nın her geçen gün büyüdüğünü buna bağlı olarak Beşevler Küçük Sanayi Sitesi ile Otosansit’in tamamen dolduğunu hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Kent merkezini daha sağlıklı ve yaşanılabilir hale getirmek için her geçen gün projeler üretiyoruz. Yalova yolunda dönüşüm için proje hazırlıyoruz. Bunları yaparken kent merkezindeki küçük esnafın deplasesi şart. Çevre sağlığı için her geçen gün bu işletmelere yaptırımlar uyguluyoruz. Ancak onların faaliyet gösterebilmeleri için uygun yerler üretmeliyiz. Böyle geniş ve uygun bir alan da başka yerde yok. Yaklaşık 3 aydır komisyonda bekleyen bu kararları bir an önce almalıyız” dedi.
Toplantıda ikinci üniversitenin Kestel Çataltepe bölgesine yapılması ile ilgili komisyon raporu da onaylandı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ


 

Tarih: 17.05.2011 | Okunma sayısı:9089

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir