Haberler

BESAŞ'TAN ÖRNEK KAMPANYA

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin halk ekmek fabrikası BESAŞ, sosyal sorumluluk bilinci ile sürdürdüğü çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek, Bursa’ya örnek olacak ‘Kan Bağışı Kampanyası’nı başlattı.

BESAŞ Genel Müdürü Bayram Yıldız, BESAŞ’ın insan sağlığını hedef alan ve sosyal sorumluluk bilinci taşıyan faaliyetlerine her geçen gün yenilerini eklediğini belirtti. BESAŞ bünyesinde çalışan personelin önerisi üzerine ilk kez bu yıl başlatılan kan bağışı kampanyası, Kızılay’ın desteğiyle hayata geçirildi.
BESAŞ’ın yöneticilerinden çalışanlarına kadar tüm personelin büyük ilgi gösterdiği kampanya hakkında bilgi veren BESAŞ Genel Müdürü Bayram Yıldız, BESAŞ’ın yalnızca ekmek üretimi yapan bir firma olmadığını belirterek, özünde insan sağlığını destekleyen her türlü projeye açık olduklarını bildirdi. BESAŞ personelinin kampanyaya ilgisinin sevindirdiğini söyleyen Yıldız, Bursa’nın günlük yaklaşık 150 ünite kana ihtiyaç duyduğunu söyledi. Yıldız, “BESAŞ ailesi olarak Bursa’daki kan ihtiyacına katkı koymak hedefiyle başlattığımız kan bağışı kampanyasının tüm kurum ve kuruluşlara örnek olmasını diliyoruz. Bursa’da hasta olup da kan ihtiyacını karşılayamayan birçok insan var. Bu hemşehrilerimize katkımız olsun istiyoruz. Kampanyamıza arkadaşlarımız da yoğun bir şekilde katıldılar. Böyle örnek bir projenin mimarı olmaktan dolayı da mutluyuz” diye konuştu. Yıldız, kan bağışı kampanyasının geleneksel hale getirilerek her yıl tekrarlanacağını belirtti.

Tarih: 18.08.2009 | Okunma sayısı:5526

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir