Haberler

BESAŞ’ta yangın tatbikatı

Font Boyutu

 17 ŞUBAT 2014

BASIN BÜLTENİ

BESAŞ’TA YANGIN TATBİKATI
- BESAŞ’TA GÖREVLİ PERSONELİN OLASI YANGINLARDA İLK MÜDAHALEYİ YAPABİLMESİ, ACİL DURUMLARA HAZIRLIKLI OLABİLMESİ VE ACİL DURUM EKİPLERİNİN BİRBİRLERİYLE İŞBİRLİĞİ YAPABİLMELERİ AMACIYLA HABERSİZ YANGIN TATBİKATI VE YANGIN SÖNDÜRME EĞİTİMİ DÜZENLENDİ.

BURSA - BESAŞ’ta görevli personelin olası yangınlarda ilk müdahaleyi yapabilmesi, acil durumlara hazırlıklı olabilmesi ve acil durum ekiplerinin birbirleriyle işbirliği yapabilmeleri amacıyla habersiz yangın tatbikatı ve yangın söndürme eğitimi düzenlendi.

Tatbikatta senaryo gereği BESAŞ’ta görevli personel tarafından üretim tesisinde çıkartılan kontrollü yangına ilk müdahaleyi BESAŞ acil müdahale ekibi yaptı. Daha sonra görevli personel tarafından haber verilmesi üzerine Organize Sanayi Bölgesi itfaiye şefliği tarafından yönlendirilen yangın söndürme aracı, ambulans, gaz ve elektrik kontrol araçları ile 9 kişilik Organize Sanayi Bölgesi İtfaiye Şefliği personeli tarafından yangına müdahale edildi. Olay anında yaralanan temsili yaralıya ilk yardım müdahalesi yapılıp, ambulans çağırılarak ambulansla nakli gerçekleştirildi. Yangın alarmı doğrultusunda yangın müdahale ekibi tarafından bina koordineli olarak boşaltıldı. Görevlendirilen gözlemciler tarafından, tüm ekiplerin görev alanına ulaşmaları, müdahale etmeleri ve yangının söndürülmesi gibi süreler not edildi.

Tatbikatın ardından üretim alanı dışında bulunan tüm personele yangına müdahale eğitimi verildi. ‘Yangın çıkma sebepleri’, ‘yangın türleri’, ‘yangın söndürme’ konularında bilgi verilirken, yangında kullanılan ekipmanların içeriği ve kullanımı uygulamalı olarak gösterildi. Hizmet içi eğitimlere büyük önem verdiklerini belirten BESAŞ Genel Müdür Yardımcısı Can Aydoğan, “Bursa’nın en büyük ekmek üretim tesisinde çalıştığımızın bilinciyle kendimizi sürekli geliştirmeye çalışıyoruz. Böylesi önemli bir yerde çalışan personelimizin olası bir yangında itfaiye ekipleri gelene kadar müdahaleyi yapabilmesi için bu eğitim programını düzenledik ve eğitimin başarılı olduğuna inanıyorum” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 17.02.2014 | Okunma sayısı:1743

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir