Haberler

BESAŞ’ta yangın eğitimi

Font Boyutu

16 OCAK 2015

BASIN BÜLTENİ

BESAŞ’TA YANGIN EĞİTİMİ
- BESAŞ YANGIN SÖNDÜRME EKİBİNDE GÖREVLİ PERSONELİN OLASI YANGINLARDA İLK MÜDAHALEYİ YAPABİLMESİ, ACİL DURUMLARA HAZIRLIKLI OLABİLMESİ VE ACİL DURUM EKİPLERİNİN BİRBİRLERİYLE İŞBİRLİĞİ YAPABİLMELERİ AMACIYLA YANGINDAN KORUNMA, MÜCADELE VE MÜDAHALE EĞİTİMİ DÜZENLENDİ.

BURSA - BESAŞ Merkez, Ar-Ge ve Keles Süt Tesislerinde yangın söndürme ekibinde görevli personelin olası yangınlarda ilk müdahaleyi yapabilmesi, acil durumlara hazırlıklı olabilmesi ve acil durum ekiplerinin birbirleriyle işbirliği yapabilmeleri yangından korunma, mücadele ve müdahale eğitimi düzenlendi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası İtfaiye Şefliği ve BESAŞ İnsan Kaynakları tarafından ortaklaşa olarak BESAŞ merkez tesislerinde düzenlenen eğitime yangın söndürme ekibinde görevli 20 personel katıldı. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası İtfaiye Şefliğinde görev yapan takım lideri Arif Sözçelebi tarafından personele yangın çıkmadan önce alınacak tedbirler ve olası yangına müdahale yöntemleri anlatıldı. BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş, “Kendimizi sürekli geliştirmeye çalışıyoruz. Böylesi önemli bir yerde çalışan personelimizin olası bir yangında itfaiye ekipleri gelene kadar müdahaleyi yapabilmesi için bu eğitim programını düzenledik. Eğitimin başarılı olduğuna inanıyorum” dedi.
BESAŞ Genel Müdür Yardımcısı Can Aydoğan da, “Bursa’nın en büyük ekmek üretim tesisinde çalıştığımızın bilinciyle kendimizi sürekli geliştirmeye çalışıyoruz. Böylesi önemli bir yerde çalışan personelimizin olası bir yangında itfaiye ekipleri gelene kadar müdahaleyi yapabilmesi için bu eğitim programını düzenledik” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 16.01.2015 | Okunma sayısı:1765

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir