Haberler

BESAŞ’ta sürücülere ‘trafik kuralları’ eğitimi

Font Boyutu

27 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

BESAŞ’ta sürücülere ‘trafik kuralları’ eğitimi
- Bursa’ya ve Bursalılara duyduğu sorumluluk kapsamında personelinin mesleki ve kişisel gelişimlerini de önemseyen BESAŞ’ta, sürücülere “Trafik Kuralları” eğitimi verildi.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden, Bursa’nın en büyük ekmek üretim tesisi olan BESAŞ, kaliteli ekmeği en hızlı şekilde vatandaşlara ulaştırmak amacıyla yoğun çaba sarf eden sürücülerine yönelik trafik kuralları eğitimi gerçekleştirdi.

Bursa’ya 35 yıldır hizmet veren, Bursa Ekmek ve Besin Sanayi A.Ş. (BESAŞ) bünyesinde görevli tüm sürücü ve muavin personellerine, güvenli sürüş, trafik kuralları ve trafik kazaları konularını içine alan ‘trafik kuralları’ eğitimi verildi. Sürücülerin bilgilerinin pekiştirilmesini hedefleyen eğitim, BESAŞ bünyesinde İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Denetleme ve Şube Müdürlüğü’nde görevli memur Hakan Özkocaman tarafından verildi. Eğitim sürecinde katılımcılara görsel videolarla trafik kuralları ve kazalar hakkında bilgilendirme yapıldı.
BESAŞ’ın faaliyetlerini gerçekleştirirken çalışanlara değer verdiklerini de söyleyen BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş, çeşitli konularda teknik eğitimlerle personelin mesleki donanımlarını artırmayı hedeflediklerini vurguladı. Bektaş, aynı zamanda sürücülerin sürüş becerilerini geliştirmeyi, sürücü ve sürüş güvenliğine katkı sağlamayı, risk karşısında bilinç kazandırmayı ve her türlü hava şartlarında gelişen sürüş teknikleri hakkında sürücüleri bilgilendirmeyi amaçladıklarını belirtti.
BESAŞ Genel Müdür Yardımcısı Can Aydoğan da eğitimin, çalışma saatinin tamamına yakınını yoğun Bursa trafiğinde geçiren sürücülere daha güvenli ve sağlıklı çalışma imkânı sağlamak amacıyla önemli olduğunu kaydetti. Aydoğan, sektöründe Türkiye’deki firmalar arasında ürün, hizmet kalitesi ve çalışma anlayışıyla fark edilen lider bir firma olan BESAŞ’ın örnek adımlar atmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 27.09.2014 | Okunma sayısı:1806

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir