Haberler

BESAŞ’TA EĞİTİMLER SÜRÜYOR

Font Boyutu

27 ARALIK 2012

BASIN BÜLTENİ

BESAŞ’TA EĞİTİMLER SÜRÜYOR
- BURSA EKMEK VE BESİN SANAYİ A.Ş. (BESAŞ), KALİTEYİ HEDEFLEYEN ÇALIŞMALARINA ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR.
- BESAŞ BÜNYESİNDE DÜZENLENEN EĞİTİMDE, PERSONELE, ISO 22000 GIDA GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ HAKKINDA BİLGİLER VERİLDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan BESAŞ, vatandaşların memnuniyetini ve kaliteyi hedef alan hizmetleri kapsamında, personel eğitimlerine devam ediyor.

Türkiye’nin 3., Bursa’nın ise en büyük ekmek üretim tesisi olma özelliğini taşıyan BESAŞ, TS.EN. ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgesini almak için TSE’ye başvurdu. Belge alım süreci kapsamında tüm BESAŞ personeline eğitim verildi. BESAŞ yemekhanesinde gerçekleştirilen eğitimde konuşan BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş; Bursa halkından yoğun talep gören ürünlerinin üretim ve servis süreçlerini geliştirmeyi, insan sağlığı açısından güvenli, firma bakımından da daha kârlı bir noktaya ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.
BESAŞ olarak sürekli gelişimi hedefleyen bir yönetim anlayışıyla hizmet verdiklerini ifade eden Bektaş, kaliteli, hijyenik ve ekonomik ekmeği Bursalılara ulaştırmak amacıyla da “Tek kârımız sağlığınız” sloganını benimsediklerini belirtti.
BESAŞ Genel Müdür Yardımcısı Can Aydoğan da Türkiye´de tüm sektörlerde olduğu gibi gıda sektöründe de büyük aşama kaydedildiğini belirterek, müşterilerin artık hijyene ve kaliteye odaklandığını, BESAŞ’ın da çalışmalarını bu yönde yoğunlaştırdığını söyledi. “Sağlıklı olmak, bir insanın en temel ihtiyacı ve hakkıdır. Gıda ürünleri ise sağlımızı en kolay etkileyecek etmenlerin başında gelir. Dolayısıyla gıda ürününün güvenliği, ürünü kullanan tüketicinin mutlak bir talebidir. BESAŞ olarak kaliteyi ilke edinmiş bir firma olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” diyen Aydoğan, kalite çalışmaları doğrultusunda TS.EN.ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’nin yanı sıra TS.EN.ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgesini almak istediklerini vurguladı.
TSE Personel ve Sistem Belgelendirme Merkezi Başkanlığı Bursa Müdürlüğü eğitmeni Hasan Hüseyin Yaşar ise güvenli gıda alımı için sürekli artan bir müşteri talebi bulunduğunu belirterek, “Üreticiden tüketiciye kadarki zincirde her kesimi tümüyle etkileyen gıda kökenli salgın, zehirlenme, bozulma vb. olumsuzluklar, endüstriyel kalite sistemindeki hijyen sorunlarından kaynaklanmaktadır. Üretimden-tüketime risk oluşturabilen her bir parametrenin ürünler bazında ayrı ayrı belirlenip, bu noktaların incelenmesiyle sorunların giderilmesi gerekir. Kritik kontrol noktalarının belirlenmesi, riskin azaltılması ve engellenmesi sağlanmalıdır. Böylece olayların teknik ve sosyoekonomik boyutlarıyla ele alındığı yeni bir bakış açısı geliştirilmiş ve yaygınlaştırılmış olacaktır” dedi.
Yaşar, ISO 22000 belgesinin gıda endüstrisi uzmanları tarafından geliştirilmiş olan uluslararası kabul görmüş bir standart olduğunu da ifade ederek, bu standardın da gıda güvenliği yönetiminin ihtiyaçlarını gıda tedarik zinciriyle uyumlu hale getirmeyi amaçladığını vurguladı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 27.12.2012 | Okunma sayısı:4169

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir