Haberler

BESAŞ'IN 30. YILDÖNÜMÜNDE BÜYÜK VEFA

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Bursa Ekmek Sanayi ve A.Ş. (BESAŞ) 30. yılında kurucu başkan ve yönetim kurulu üyelerine büyük bir vefa örneği gösterirken, yeni dönemde sosyal projelerdeki hedefini büyülttü.

 

BESAŞ’ın kurucu ve ilk yönetim kurulu üyeleri, mevcut yönetim ve denetim kurulu üyeleri aileleriyle birlikte Merinos Kültür Merkezi’nde düzenlenen iftarda bir araya geldi. BESAŞ Genel Müdürü Bayram Yıldız, Bursa’da 30 yıldır hizmet veren bir marka olan şirketlerinin kalitesi ile halkın gönlüne taht kurduğunu belirterek, “BESAŞ ailesi olarak bu yıl 30. kuruluş yıldönümümüzü kutlamanın ve Bursalılara hizmet vermenin onurunu yaşıyoruz” dedi.

 

BESAŞ’tan eğitime tam destek

Bugün Bursa’da 500 farklı noktada BESAŞ ekmeğinin satıldığını dile getiren Yıldız, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da özverili çalışmalarına artarak devam edeceklerini kaydetti. Yıldız, sosyal projelerle de farklı çalışmalara isimlerini yazdırdıklarını belirterek, “BESAŞ, Bursa’dan aldığını yine Bursa’ya ve Bursalılara kazandırıyor. Sosyal projelerle de hizmet odağımızı genişletiyoruz. Çölyak hastalığı ile ilgili yaptığımız çalışma buna güzel bir örnektir. Önümüzdeki günlerde hayata geçirmeyi planladığımız bir hedefimiz de BESAŞ adıyla bir okul yaptırmaktır. BESAŞ ilklere imza atmaya devam edecek” şeklinde konuştu.

 

Kurucusundan kuruluş öyküsü

Sözlerini, gururla “Nice 30 yıllara” diyerek sonlandıran Yıldız ile Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü, gecenin onur konuğu olan, BESAŞ’ın kurucu üyelerine teşekkür plaketi takdim ettiler. Plaketini alırken, hatırlanmanın mutluluğundan duygulanan BESAŞ Kurucu Başkanı Mustafa Eroğlu, şirketin 1979 yılında Bursa’da yaşanan ekmek sıkıntısının devamında, işçisinden sendikasına, esnafından fabrika sahibine kadar herkesin elbirliğiyle kurulduğunu anlattı. Eroğlu, “Bu fabrikayı Bursa halkı olarak kurduk. 1982 yılında bantlar akmaya başladı ve kaliteli ekmeği Bursalılarla buluşturduk. O dönemden sonra da yönetime gelen her belediye başkanı BESAŞ’a sahip çıktı ve bantların sayısı arttı. Fabrika bugünlere böyle zorlukları aşarak geldi” diyerek, BESAŞ’ın bugün vatandaşa kar sağladığını ve halkın cebine 15 milyon TL bıraktığını söyledi. Bursalıların BESAŞ’a sahip çıkmaları gerektiğini vurgulayan Eroğlu’na plaketini Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe adına Başkanvekili Abdullah Karadağ takdim etti.

 

Kurucu üyelerden Bayram Yıldız’a teşekkür

BESAŞ’ın kuruluşunda yoğun emeği bulunan Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Arif Tak da firmanın kuruluşundan anekdotlar paylaştığı gecede, plaketini Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın elinden aldı. Diğer kurucu üyelere de plaketlerinin verildiği anlamlı tören, hatıra fotoğrafının çekilmesiyle son buldu. Kurucu üyeler, kendilerine 30 yıl sonra hatırlanmanın gururunu yaşatan BESAŞ Genel Müdürü Bayram Yıldız’a teşekkür etti. Keyifli sohbetlerle renklenen iftar yemeğinde, BESAŞ’ın 30 yıllık başarı hikayesinin altında yatan birlik, beraberlik ve dayanışma gözler önüne serildi. Büyükşehir Belediyesi Danışmanı Taha Aydın, Genel Sekreter Seyfettin Avşar, BESAŞ Yönetim Kurulu ve Osmangazi Meclis Üyesi İsmail Hakkı Arslan da diğer kurucu yönetim kurulu üyelerinin plaketlerini verdi.

Tarih: 13.09.2009 | Okunma sayısı:9365

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir