Haberler

BESAŞ tedarikçilerine kalite denetimi

Font Boyutu

 19 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

BESAŞ TEDARİKÇİLERİNE KALİTE DENETİMİ
- BURSALILARI 30 YILI AŞKIN SÜREDİR EKONOMİK, SAĞLIKLI VE HİJYENİK EKMEK İLE BULUŞTURAN BESAŞ, HAMMADDE TEMİN ETTİĞİ TEDARİKÇİLERİNİ DE TÜRK STANDARTLARI ENSTİTÜSÜ TARAFINDAN DENETLETTİRİYOR.

BURSA - Bursalıları 30 yılı aşkın süredir ekonomik, sağlıklı ve hijyenik ekmek ile buluşturan BESAŞ, hammadde temin ettiği tedarikçilerini de Türk Standartları Enstitüsü tarafından denetlettiriyor.

Bursa’da ürün ve hizmet kalitesinde ödün vermeden vatandaşları sağlıklı gıda ile buluşturan BESAŞ, gerek kurumsal gerekse personele yönelik kalite eğitim ve denetimlerine tedarikçilerini de dahil etti. BESAŞ ile Türk Standartları Enstitüsü arasında imzalanan protokol kapsamında BESAŞ’ın hammadde temin ettiği tüm tedarikçiler de periyodik olarak kalite denetiminden geçiriliyor.

Kalite politikası gereği kurum için denetim ve eğitim çalışmalarını taviz vermeksizin sürdürdüklerini dile getiren BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş, “Kalite politikamızda tanımlamış olduğumuz üzere ‘kaliteyi ilke edinmiş tedarikçilerle çalışmayı’ hedefliyoruz. Bu doğrultuda TSE ile protokol imzalayarak tedarikçilerimizin de düzenli olarak denetlenmesini sağlıyoruz. Hizmette ve üretimde kaliteyi hedefleyen yönetim anlayışımızla TSE’den gelen denetim raporlarına göre çeşitli revizyonlara gidiyoruz” dedi.

BESAŞ Genel Müdür Yardımcısı Can Aydoğan da “Ülkemizde gıda güvenliği alt yapısının güçlendirilmesi, uygun ve kaliteli üretimi teşvik edecek çalışmaların yapılması amacı ile TSE ISO/TS 22002-1 standardı kapsamında ve 132 sayılı kuruluş kanunun 2. maddesine dayanılarak tedarikçilerimizin denetimi gerçekleştiriliyor. Kalite hedeflerini daha yukarılara çıkarmak isteyen yönetim anlayışımızla, TSE’nin konu ile ilgili uzman personelleri ile kendi deneyimli personellerimizin birlikte hazırladığı soru listesine göre tüm tedarikçilerimiz denetime tabi tutuluyor. Hazırlanan denetim raporları neticesinde satın alma şartnameleri hazırlayarak, kaliteden ödün vermiyoruz” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 19.09.2014 | Okunma sayısı:1525

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir