Haberler

BESAŞ süt tesislerinde yangın tatbikatı

Font Boyutu

08 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

BESAŞ SÜT TESİSLERİNDE YANGIN TATBİKATI
- BESAŞ’IN KELES’TEKİ SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ TESİSİNDE GÖREVLİ PERSONELE YANGIN TATBİKATI YAPTIRILDI, TÜM PERSONEL OLASI YANGIN OLAYLARINA MÜDAHALE KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ.

BURSA – BESAŞ’ın Keles’teki Süt ve Süt Ürünleri tesisinde görevli personele yangın tatbikatı yaptırıldı, tüm personel olası yangın olaylarına müdahale konusunda bilgilendirildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsal kalkınmanın sağlanması amacıyla dağ ilçelerine kazandırılan BESAŞ Süt ve Süt Ürünleri Tesisi bölge ekonomisine hareketlilik getirirken, tesiste görevli personel iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması amacıyla periyodik olarak eğitimden geçiriliyor. Bu eğitimler kapsamında tesislerde yangın tatbikatı yapıldı. Personelin olası yangınlarda ilk müdahaleyi yapabilmesi, acil durumlara hazırlıklı olabilmesi ve gerekli önlemlerin alınmasını sağlamak amacıyla yangın tatbikatı ve yangın söndürme eğitimi düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın koordinesinde yapılan tatbikatta senaryo gereği, tesislerde çıkartılan kontrollü yangına ilk müdahaleyi Besaş Süt ve Süt Ürünleri Tesisi acil müdahale ekibi yaptı. Diğer taraftan itfaiye ve ambulans desteği istendi. Senaryo gereği yaralananlara ilk müdahale olay yerinde yapılırken, yaralılar ambulansla hastaneye kaldırıldı. Başarılı geçen tatbikatın ardından üretim alanı dışında bulunan tüm personele yangın müdahale eğitimi verildi.

Hizmet içi eğitimlere büyük önem verdiklerini belirten BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş, “Gerek ekmek gerekse süt ürünleri üretiminin yanında sosyal sorumluluklarımızın bilinciyle kendimizi sürekli geliştirmeye çalışıyoruz. Böylesi önemli bir yerde çalışan personelimizin olası bir yangında itfaiye ekipleri gelene kadar müdahaleyi yapabilmesi için bu eğitim programını düzenledik ve eğitimin başarılı olduğuna inanıyorum” dedi.
BESAŞ Genel Müdür Yardımcısı Can Aydoğan ise, “Tüm faaliyetlerinde en değerli varlık olarak insanı kabul eden BESAŞ, iş güvenliği konusundaki tüm yasal sorumlulukları da yerine getiriyor. Çalışanlarımızın güvenlik kültürünü benimseyerek uygulamaya geçirmeleri için eğitim faaliyetlerimiz aralıksız sürüyor” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 08.09.2014 | Okunma sayısı:1865

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir