Haberler

BESAŞ PERSONELİNE SAĞLIK TARAMASI

Font Boyutu

 25 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

BESAŞ PERSONELİNE SAĞLIK TARAMASI
- BURSA’NIN EN BÜYÜK EKMEK FABRİKASI OLAN BURSA EKMEK VE BESİN SANAYİ A.Ş., ÇALIŞAN TÜM PERSONELİNİ PERİYODİK OLARAK SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİYOR.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Türkiye’nin 3. Bursa’nın en büyük ekmek fabrikası olan Bursa Ekmek ve Besin Sanayi A.Ş., çalışan tüm personelini periyodik olarak sağlık kontrolünden geçiriyor.

Sağlık Bakanlığı’nın 15152 sayılı genelgesi ile tüm gıda şirketlerine mecburi kılınan portör muayeneleri BESAŞ tarafından her yıl planlı olarak gerçekleştiriliyor. Osmangazi Biokimya Radyoloji Laboratuvarı (OBİRAL) tarafından 1 hemşire, 1 sağlık memuru ve 1 laborant tarafından BESAŞ polikliniğinde gerçekleştirilen muayenede yaklaşık 220 personele burun kültürü, boğaz kültürü, gaita mikroskopisi ve akciğer grafisi tetkikleri yapıldı. BESAŞ personeline sağlıklı iş ortamı sağlamak ve sağlıklı ürün üretilmesini sağlamak amacı ile planlı olarak tüm personeline yıl bir defa akciğer grafisi, burun kültürü, boğaz kültürü, yılda iki defa ise gaita mikroskopisi tetkikleri yapılıyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 25.01.2013 | Okunma sayısı:3863

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir