Haberler

BESAŞ KÜÇÜK MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BESAŞ, ekmek üretim tesislerinde, anaokulu öğrencilerini ağırladı.

BESAŞ Genel Müdürü Bayram Yıldız’ı ziyaret eden minik öğrenciler, sağlıklı ekmek üretimi konusunda bilgi aldı. Çocuklarla bir süre sohbet eden Yıldız, BESAŞ’ın ekmek üretiminde en çok dikkat ettiği konunun hijyen ve halk sağlığı olduğunu ifade etti. Üretimde kullandıkları malzemelerle ilgili de bilgiler veren Yıldız, çocukların her gün sofralarında gördükleri ekmeğin nasıl yapıldığını bilmelerinin önemli olduğunu ve bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Un halinden ekmeğin oluşumuna kadarki her aşamayı tesisleri gezerek gözleme imkanı bulan çocuklar, ekmeğin sofraya gelene kadar hangi aşamalardan geçtiğini öğrendiler. Çocuklarla birlikte geziye katılan öğretmenleri, yerinde ve görülerek yapılan eğitimin çocuklar için daha öğretici olduğunu ve bu yüzden böyle bir geziyi gerçekleştirdiklerini ifade ettiler.

Minik öğrenciler, ziyaretin sonunda, sağlıklı ve ucuz ekmek üretimiyle halk sağlığına ve kent ekonomisine sağladığı katkıdan dolayı BESAŞ Genel Müdürü Yıldız’a çiçekle teşekkür etti.

Tarih: 18.12.2009 | Okunma sayısı:4537

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir