Haberler

Bereket sofrasında birlik mesajı

Font Boyutu

 

19 OCAK 2018

 

BASIN BÜLTENİ

 

Bereket sofrasında birlik mesajı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, sabah namazını Mihraplı Camii’nde kılarak, ardından vatandaşlarla bereket sofrasında buluştu.
Başkan Aktaş, Bursa’yı daha iyi bir noktaya taşıyacak hizmetleri gerçekleştirirken, birlik ve beraberlik içinde olunmasının önemine vurgu yaptı.

 

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, sabah namazını Mihraplı Camii’nde kılarak, namazın ardından vatandaşlarla bereket sofrasında buluştu. Başkan Aktaş, Bursa’yı daha iyi bir noktaya taşıyacak hizmetleri, birlik ve beraberlikle gerçekleştirme gayretinde olduklarını ifade etti.

 

Bursa’da her hafta bir başka mahallede gerçekleştirilen bereket sofrasında vatandaşlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bu defa sabah namazını Hüdavendigar Mahallesi Mihraplı Camii’nde kıldı. Başkan Aktaş’ın, namazın ardından vatandaşlarla bir araya geldiği bereket sofrasına, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Cömez de katıldı.

 

“Türkiye, mazlumların umuduna dönüştü”

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, zor bir coğrafyada zor bir dönemden geçildiğini ancak Türkiye’nin 80 milyon nüfusuyla dimdik ayakta olduğunu söyledi. Türkiye’nin artık tüm mazlumların umudu haline geldiğini ifade eden Başkan Aktaş, “Artık Türkiye sıradan bir ülke değil, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı da sıradan bir lider değil” dedi.

Bursa’nın Pazar günü saat 14.00’de Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndaki hastane meydanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlayacağını hatırlatan Başkan Aktaş, kentin sorunlarını ve sıkıntılarını da aktaracakları organizasyonla halkla buluşulacağını belirtti.

 

“Birlik ve beraberliğe sahip çıkmalı”

Başkan Aktaş, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptığı açıklamasında, “Bu milletin evlatlarını fitneyle, nifakla bölemediler, bölemeyecekler. Birlik ve beraberliğe sahip çıkmak lazım. Bu hepimizin ortak noktası. Yaşlısıyla genciyle, kadınıyla erkeğiyle, doğulusu batılısı, kuzeylisi güneylisi ile Bursa, çok bereketli bir memleket. Bursa, renkli bir çiçek bahçesi gibi bir Türkiye mozaiği…” dedi.

 

“Bursa, çok hızlı büyüdü”

Bursa’ya yönelik heyecan duyduğunu anlatan Başkan Aktaş, “Heyecanla, aşkla, Bursa’mızın sorunları ve sıkıntılarıyla mücadele ediyoruz. 1. konumuz ulaşım ve trafik… Bursa, çok hızlı büyüdü. Yoğun konutlaşma ve ticari alanlar çoğalınca Bursa’da ulaşım ve trafikle kentsel dönüşüm çok konuşulur oldu. Bursa’da bugüne kadar yapılmış güzel işler var. Biz çıtayı daha yukarı kaldırabilir miyiz, onun derdi içerisindeyiz” diye konuştu.

 

“Donanımlı olmak zorundayız”

Türkiye’de standartların çok yükseldiğini ifade eden Başkan Aktaş, “Her şey dört dörtlük mü? Mümkün değil. İnsanın yaşadığı her yerde sıkıntı ve problem vardır. Hele böyle büyüyen ülkelerde ve şehirlerde… Avrupa’nın 2. büyük nüfusuyuz ki yakında bu hızla biz Almanya’yı da geçeriz, 1. büyük nüfusu oluruz. Avrupa’nın 6. büyük ekonomisiyiz, dünyanın 17. büyük ekonomisiyiz. Türkiye, sıradan bir ülke değil, stratejik konumu itibariyle de es geçilebilecek bir ülke değil… Dolayısıyla bu güçlülüğü ortaya koymak için belediyelerimiz de vatandaşımız da iş adamlarımız da güçlü olacak… Donanımlı olmak zorundayız” şeklinde konuştu.

Başkan Aktaş, eğitime önem verilmesine dikkati çektiği konuşmasında, “Çocuklarımızı eğiteceğiz, donanımlı hale getireceğiz ama beraberinde milli ve manevi değerlere bağlı birer birey olmalarını da sağlamak zorundayız” dedi.

 

“Hizmetten başka niyetimiz yok”

Kente hizmetin değerine dikkati çeken Başkan Aktaş, “Ulu şehre hizmet etmekten başka hiçbir niyetimiz yok. Farklı yörelerden gelmiş olabiliriz ama Bursa gerçekten çok güzel bir yer. Bursa’da hizmet etmek, yaşamak, Bursa’nın bir parçası olmak herkese nasip olacak bir şey değil. Bursa’ya hep beraber sahip çıkacağız. Bursa’yı daha güzel hale getirmek için herkes görevini yapacak” diye konuştu.    

Halen belirli sorunları olan Bursa’nın zaman içerisinde daha yeşil olacağını, kentte değişim ve dönüşümün yaşanacağını belirten Başkan Aktaş, “Göreve geldiğimiz gibi ulaşımla, suyla alakalı acil bazı kararlar aldık. Daha yeni kararlar da alacağız, şüpheniz olmasın. Ekibimizle heyecanla çalışıyoruz, belirli indirimlere yine gidilecek. İnsanların hayatını kolaylaştırmak istiyoruz. Biz vatandaşı dinliyoruz, öneri ve istekleri alıyoruz” diyerek Bursa’nın daha iyi bir noktaya taşınacağına değindi. Başkan Aktaş, açıklamalarının ardından vatandaşların sorularını da cevapladı.

 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Tarih: 19.01.2018 | Okunma sayısı:1298

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu