Haberler

Bereket sofrası Zafer’de kuruldu

Font Boyutu

24 KASIM 2017

 

BASIN BÜLTENİ

 

Bereket sofrası Zafer’de kuruldu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bugün sabah namazını Zafer Camii’nde kılarak, ardından vatandaşlarla buluştu.

 

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bugün sabah namazını Zafer Camii’nde kılarak, ardından vatandaşlarla buluştu.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl’den Bursa’ya uzanan bir gelenek haline gelen ‘Bereket Sofrası Halk Günü’ etkinliği kapsamında, Zafer Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Göreve başladığından bu yana Emirsultan Camii, Çekirge 1. Murat Hüdavendigar Camii ve Adalet Camii’ndeki sabah namazlarının ardından vatandaşlarla buluşan Başkan Aktaş, bugün de sabah namazını Merkez Zafer Camii’nde kıldı. Zafer Spor Tesisleri’nde vatandaşlarla bir araya gelen ve simit, peynir ve çayla kahvaltısı yapan Başkan Aktaş, bölge sakinlerinin şikayet, öneri ve taleplerini de dinledi.

Bursa’ya hizmet etmenin bir onur olduğunu söyleyen Başkan Aktaş, İnegöl’den Bursa’ya geliş sürecini anlattığı açıklamasında, “Biz bu makamları birer yükselme yeri değil, birer sorumluluk yeri olarak görüyoruz. Makamlar, zordur. Bu emaneti bir gün bizden çok daha iyi yapacak birine teslim etmek bizim asli sorumluluğumuzdur” dedi.

 

Aktaş’tan birlik mesajı

Başkan Aktaş, yerel yönetimin sorumluluğunun bilincinde olduğunu söyleyerek, “Bursa, çok güzel bir şehir. Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın. Hem örfümüze âdetimize, hem de birbirimize sahip çıkmak zorundayız. İnşallah bu kardeşinizden bu duruşu göreceksiniz. Zafer Spor, hem mahalle hem de Bursa için değerli bir kulüp. Diyaloglarımız sürecek, desteklerimiz katkılarımız olacak. Allah bana nasip etti, böyle bir görev karşıma çıktı. Üç dönemdir, şerefimle onurumla bu işi yapmaya çalışıyorum. Daha ne kadar yaparım vallahi bilmiyorum, ben bunu hem benim için bir lütuf hem de imtihan olarak kabul ediyorum. Her zaman sizlerle beraber olmaya çalışacağım. Böyle güzel bir şehre hizmet etmek onurdur. Bu şehri biraz daha ileriye götürebilir miyiz, biraz daha insanların hayatını kolaylaştırabilir miyiz, bunu düşünüyoruz. Bursa, tüm sıkıntılarını aşacaktır. Bursa insanının hayatını kolaylaştırmak için gerekeni yapacağız” diye konuştu.

 

Aktaş’a forma hediyesi

Zafer Spor Kulübü Başkanı Şaban Sönmez ise Başkan Aktaş’a ziyaretinden ve samimi duygularından dolayı teşekkür etti, takımının Aktaş’ın adının yazılı olduğu formasını hediye etti. Zafer Spor yöneticilerinin de katıldığı bereket sofasında, Zafer Mahallesi Muhtarı Ahmet Karaburun da Aktaş’a ziyaretinden dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek başarılar diledi. 

 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 24.11.2017 | Okunma sayısı:2420

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu