Haberler

Bereket Sofrası Çekirge’de kuruldu

Font Boyutu

 10 KASIM 2017

BASIN BÜLTENİ

BEREKET SOFRASI ÇEKİRGE’DE KURULDU
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ’IN İNEGÖL’DE GELENEK HALİNE GETİRDİĞİ HER CUMA SABAHI FARKLI BİR CAMİDE DÜZENLENEN ‘BEREKET SOFRASI HALK GÜNÜ’ ETKİNLİĞİ BURSA’DA DA DEVAM EDİYOR.
- GÖREVE BAŞLADIĞI İLK HAFTA EMİRSULTAN CAMİİ’NDE VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELEN BAŞKAN AKTAŞ, BU HAFTA DA ÇEKİRGE’DEKİ 1. MURAT HÜDAVENDİGAR CAMİİ’NDEKİ SABAH NAMAZININ ARDINDAN VATANDAŞLARLA BULUŞTU.

BURSA - Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın İnegöl’de gelenek haline getirdiği her Cuma sabahı farklı bir camide düzenlenen ‘Bereket Sofrası Halk Günü’ etkinliği Bursa’da da devam ediyor. Göreve başladığı ilk hafta Emirsultan Camii’nde vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Aktaş, bu hafta da Çekirge’deki 1. Murat Hüdavendigar Camii’ndeki sabah namazının ardından vatandaşlarla buluştu.

Birlik, beraberliğin artması ve vatandaşlar ile kucaklaşma adına Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın İnegöl ilçesinde her Cuma sabahı düzenleyerek adeta gelenek haline getirdiği halk günü etkinliği ‘Bereket Sofrası’ artık Bursa’da kuruluyor. Bursa’da ilk olarak geçtiğimiz hafta Emirsultan Camii’nde startı verilen etkinlik, bu hafta 6 asırlık 1. Murat Hüdavendigar Camii’nde yapıldı. Tarihi camideki bereket sofrasına Başkan Aktaş, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, Çekirge Mahalle Muhtarı Coşkun Alıntaş ve mahalle sakinleri katıldı.

Sabah namazının ardından 1. Murat Hüdavendigar’ın türbesini ziyaret edip, tarihi caminin karşısındaki çay bahçesinde cemaatle birlikte simit, peynir ve çayla sabah kahvaltısı yapan Başkan Aktaş, bölge sakinlerinin şikayet, öneri ve taleplerini dinledi. Birlik ve beraberliğin daha da artmasına vesile olan Bereket Sofrası etkinliğine büyük önem verdiğini ifade eden Başkan Aktaş, “Şehrimizin farklı noktalarında halkımızla buluşma ve hemhal etme adına Cuma sabahı namaz sonrası bereket soframızı artık Bursa’da kuruyoruz. Bizim soframızda simit, peynir ve zeytin var. Bu buluşmalarımızda vatandaşlarımızla yakinen görüşme fırsatı bulurken, ayrıca hemşerilerimizin istek, dilek ve temennileri de birebir almış oluyoruz” dedi.
Çekirge Mahalle Muhtarı Coşkun Alıntaş da mahalleyi ziyareti nedeniyle Başkan Aktaş’a teşekkür etti.


BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 10.11.2017 | Okunma sayısı:3615

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu