Haberler

“Belediyecilik deyince Bursa akla geliyor”

Font Boyutu

 31 OCAK 2014

BASIN BÜLTENİ

“Belediyecilik deyince Bursa akla geliyor”
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Bursa, dünya şehri olsun, hedefimiz bu. Bursa olarak her alanda iddialıyız” dedi.
- Başkan Altepe, “Bursa’da son birkaç yılda o kadar çok hamle yaptı ki, belediyecilik deyince akla Bursa geliyor” diye konuştu.

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Hamzabey’deki Rumeli Derneği’nde vatandaşlarla bir araya geldiği toplantıda, Bursa’nın tüm değerleriyle marka olacağını söyledi.

Bursa’yı yatırımlarıyla öne çıkaran Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, vatandaşlarla bir araya gelerek halkın nabzını tutuyor. Hamzabey’deki Rumeli Derneği’nde vatandaşlarla buluşan Başkan Altepe, Türkiye’nin bugün önemli bir konuma geldiğini söyledi. Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin faaliyetlerini anlatarak, “Yurtdışını görünce Türkiye ve Bursa için şükrediyoruz. Bizden her zaman çok ileri olan ülkeler artık, yavaş yavaş bizlerden geri kalmaya başladılar. Bursa’da attığımız her adımda ve yaptığımız her işte ayrı bir güzellik ve özellik var” dedi.
Türkiye’nin çok hızlı bir şekilde geliştiğini anlatan Başkan Altepe, Bursa’da Büyükşehir Belediyesi’nin her konuya ilgi gösterdiğini söyleyerek, “Bursa, pek çok konuda önde. Bu şehrin gücünü biz biliyoruz. Artık Türkiye gelişti, belediyeler gelişti. Belediyelerin şirketleri de pek çok işi yapabiliyor” dedi.
Yıllarca söylenen işleri görev alanında olmamasına rağmen bu dönemde yaptıklarını hatırlatan Başkan Altepe, “Bu şehir dinamik, bereketi olan bir şehir. Biz her alanda iddialıyız. Bursa gelişecek, kalkınacak. Şu anda Bursa, 25 konuda Türkiye’de öncü. Türkiye’de bir şey yapmak isteyen herkes Bursa’ya danışıyor. Tarihi eserlerin restorasyonundan, bilim ve teknoloji merkezine ve spor tesislerine kadar her alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.
Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla Bursa’ya değer kattığına işaret eden Başkan Altepe, “Bursa, dünya şehri olsun, hedefimiz bu. Bursa, tüm alanlarda iddialı çünkü artık, şehirler yarışıyor. Bursa, kültürüyle, yaşamıyla, çarşısıyla, kendine öz yapısı olan bir şehir. Türkiye’yi dünyada temsil eden en önemli şehirlerden biri oldu, Bursa. Biz, her alanda iddialıyız. Uludağ da marka olacak, sahillerimiz de, tarihi eserlerimiz de ve müzelerimiz de marka olacak. Bursa’da son birkaç yılda o kadar çok hamle yaptı ki, belediyecilik deyince akla Bursa geliyor” diye konuştu.
Bursa’nın belediyecilikte rakibinin olmadığını söyleyen Başkan Altepe, kentin önemli ve güçlü bir potansiyelinin olduğuna dikkati çekti. Dernek üyeleri de Başkan Altepe’ye ziyaretten dolayı teşekkür ederek, hem Bursa’ya hem de Balkanlara katkılarından dolayı Altepe’yi tebrikle izlediklerini ifade etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 31.01.2014 | Okunma sayısı:3569

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu