Haberler

BELEDİYE BAŞKANLARI ÇEVRE DÜZENİ PLANINI KONUŞTU

Font Boyutu

17 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

BELEDİYE BAŞKANLARI ÇEVRE DÜZENİ PLANINI KONUŞTU
- KENTİN ANAYASASI OLARAK KABUL EDİLEN 1/100000 ÖLÇEKLİ ÇEVRE DÜZENİ PLANI’NIN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI, MERİNOS AKKM’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

BURSA – Bursa’nın imar anayasası olarak kabul edilen ‘1/100000 Ölçekli İl Çevre Düzeni Planı’, ilçe belediye başkanlarının da katılımıyla değerlendirildi.

Kentin anayasası olarak kabul edilen ve Bursa’nın 50 yıl sonrasını şekillendirecek olan 1/100000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı’nın yapım süreci bilgilendirme toplantısı, Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Hüdavendigar Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Karacabey Belediye Başkanı Ergün Koç, Büyükorhan Belediye Başkanı Selami Selçuk Türkmen, Harmancık Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, ilçe belediyelerin ve Bursa İl Özel İdaresi temsilcileri, Bursa Büyükşehir Belediyesi bürokratları, şehir plancıları ve akademisyenler katıldı. Çevre Düzeni Planı süreciyle ilgili bilgi veren akademisyenler, bilgilendirme toplantılarının düzenli bir şekilde devam edeceğini ve belediye başkanlarının da sürece aktif olarak dahil olmasını istedi. Toplantıda, belediye başkanları ilçelerinde önemli gördükleri potansiyeller, ilçelerinde önemli gördükleri sıkıntılar, potansiyellerin sahip olduğu rekabet gücü, ilçelerinde uyguladıkları projeler ve gerçekleşme süreleri hakkında sunum yaptı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 17.05.2011 | Okunma sayısı:5891

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir