Haberler

Belçikalı işadamlarından Büyükşehir´e ziyaret

Font Boyutu

 12 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

BELÇİKALI İŞADAMLARINDAN BÜYÜKŞEHİR’E ZİYARET

-          TİCARİ GÖRÜŞMELERDE BULUNMAK ÜZERE BURSA’YA GELEN BELÇİKA FLAMAN BÖLGESİ İŞ ADAMLARI VE ATAŞE HEYETİ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ.

BURSA - Ticari görüşmelerde bulunmak üzere Bursa’ya gelen Belçika Flaman Bölgesi iş adamları ve ataşe heyeti, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Heykel’deki tarihi başkanlık binasında gerçekleşen görüşmede, konuk heyeti Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe adına Başkanvekili Abdullah Karadağ ağırladı. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarete; TBMM Bursa Milletvekili Tülin Erkal Kara, Belçika’nın İstanbul Başkonsolosu Henri Vantieghem, Flaman Bölgesi Ticaret Ataşesi Raphael Pauwels, Flaman Bölgesi Türkiye Sorumlusu Karin De Vleeschouwer ve Sofiteks firma yetkilileri katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdullah Karadağ, ticari görüşmelerin resmi görüşmeleri de tetiklediğini, ülkeler ve toplumlar arasında dostluk ilişkilerinin bu tarz ilişkilerle başladığını söyledi. Belçikalı heyetten iki ülke arasındaki ticari işbirliğini geliştirmeleri ve dostluğu artırmaları dileğinde bulunan Başkanvekili Karadağ, Bursa’nın sanayi ve stratejik potansiyeli hakkında misafirlerini bilgilendirdi.

Belçika Flaman Bölgesi iş adamları ve ataşe heyeti, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası(BTSO) ile Flaman Bölgesi Ticaret ve Yatırım Ajansı işbirliğiyle, var olan ekonomik bağların daha da güçlenmesi ve Bursalı işadamlarının Belçika pazarına daha rahat açılması yönünde Bursa’ya geldi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 12.12.2014 | Okunma sayısı:1655

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir