Haberler

BBDSO´dan Merinos AKKM´de Yılbaşı Konseri

Font Boyutu

29 ARALIK 2017

BASIN BÜLTENİ

BBDSO’DAN MERİNOS AKKM’E YILBAŞI KONSERİ
- BBDSO, BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DESTEK VE KATKILARIYLA DÜZENLEDİĞİ YILBAŞI KONSERİNDE MELODİ VE TUNCAY KAYIŞ İLE TROMBONE ORKESTRASI’NI BURSALILARLA BULUŞTURDU.

BURSA – Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla düzenlediği yılbaşı konserinde Melodi ve Tuncay Kayış ile Trombone Orkestrası’nı Bursalılarla buluşturdu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destelediği Merinos AKKM Osmangazi Salonu’ndaki konsere, sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Konseri, şef Murat Göktaş yönetti. Orkestraya eşlik eden keman sanatçısı ve vokal solisti Melodi Kayış ile trombon sanatçısı ve vokal Tuncay Kayış, Golden Trombone Orkestrası’nın eşliğinde yılbaşıyla özdeşleşen eserleri seslendirdi. Dinleyicilerin de eserlere ritim tuttuğu konserde, sanatçılar Bursalılara keyifli bir akşam yaşattı. Konserde, Trauss’un ‘Yarasa opereti üvertürü’, Vivaldi’nin ‘Dört mevsim keman konçertosu’, Valter Murphy’nin ‘A fifth of Beethoven’, Bob Thiele ‘What a wonderful world’, Crewe-Gaudio’nun ‘Cant take my eyes’, Brel/Mckuen’in ‘If you go away’, Moroder/Forcey/Cara’nın ‘What a feeling’, Monti vs. Fekkan, Fekaris’in ‘Czardas/Sardı korkular’, Şenes/Lang/Bernheim’in ‘Haykıracak nefesim’, Ü.Y. Oğuzcan/Timur Selçuk’tan ‘İspanyol meyhanesi’, Rick Allison’dan ‘Je Taime’, Cab Calloway’den ‘Minnie the moocher’, Perez Prado’dan ‘Mambo 8’ ve Bert Kaempfert’ten ‘Love’ eserleri seslendirildi.
Gecenin sonunda Golden Trombone Orkestrası ile Melodi ve Tuncay Kayış ikilisinin performansı, sanatseverler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

MERİNOS AKKM BASIN MERKEZİ

Tarih: 29.12.2017 | Okunma sayısı:2514

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir