Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

Batı Trakya’da sünnet coşkusu

13 TEMMUZ 2017

BASIN BÜLTENİ

BATI TRAKYA’DA SÜNNET COŞKUSU
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN KATKILARIYLA YUNANİSTAN KOZLUKEBİR’DE BU YIL İKİNCİSİ DÜZENLENEN SÜNNET ŞÖLENİNDE, SÜNNET ÇOCUKLARINA BİSİKLET HEDİYE EDİLDİ.
- TÖRENE KATILAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANVEKİLİ ŞÜKRÜ KÖSE, TÜRKİYE’DE YAPILAN SÜNNET, MEVLİT, KANDİL, AŞURE GİBİ DİNİ VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLERİ TÜM OSMANLI COĞRAFYASINDA DA SÜRDÜRMEYE GAYRET ETTİKLERİNİ SÖYLEDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Yunanistan Kozlukebir’de bu yıl ikincisi düzenlenen sünnet şöleninde, sünnet çocuklarına bisiklet hediye edildi. Törene katılan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Şükrü Köse, Türkiye’de yapılan sünnet, mevlit, kandil, aşure gibi dini ve kültürel etkinlikleri tüm Osmanlı coğrafyasında da sürdürmeye gayret ettiklerini söyledi.

Yunanistan Kozlukebir Belediyesi’nin bu yıl ‘Gelin Birlik Olalım’ sloganı ile ikincisini düzenlendiği sünnet şölenine en büyük destek yine Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. Sünnet şölenine katılmak için Batı Trakya’ya giden Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Şükrü Köse, Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif ve BAKEŞ Başkanı Ahmet Hacıosman’ı da ziyaret etti. Daha sonra stadyumda düzenlenen törenlere katılan Başkanvekili Köse, sünnet olan çocuklara geçmiş olsun dileklerinde bulunup, hediye olarak birer bisiklet dağıttı.

Bursa’dan gelen ekiplerin Karagöz-Hacivat gösterisi ile renklenen şölende konuşan Başkanvekili Şükrü Köse, ecdat emaneti olan tüm Balkan ülkelerinde geleneklerin en iyi şekilde yaşatılması için büyük bir gayret gösterdiklerini hatırlattı.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ


24267_SNNET_201707131214.doc
Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 13 Temmuz 2017 Saat 12:13

Okunma Sayısı: 564

 
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları