Haberler

Basketbolcular başarıya kilitlendi

Font Boyutu

24 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

Büyükşehirli basketbolcular başarıya kilitlendi
- Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bayan Basketbol Takımı Baş Antrenörü Levent Günenme, takımın başarıyı hedeflediğini söyledi.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bayan Basketbol Takımı Baş Antrenörü Levent Günenme, hafta sonu deplasmanda oynayacakları Basketbolu Geliştirenler Derneği Spor Kulübü maçı öncesi geçen sezonu ve yeni sezonu değerlendirerek, başarıyı hedeflediklerini söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bayan Basketbol Takımı Baş Antrenörü Levent Günenme, takımı geçen yıl Kasım ayında takımı ligler başladıktan sonra devraldığını söyledi. Geçen sezon takımda belli bir düzeni sağlamak için birkaç maçın geçmesi gerektiğine dikkati çeken Günenme, “Bu süreç geçtikten sonra takımımıza bir iki nokta transfer yaptık. O transferlerden sonra takımımız biraz daha oturmaya başladı. Benden önce görev yapan arkadaşıma teşekkür etmem lazım, bana ve ekibime iyi bir takım bırakmıştı” diye konuştu.

“Genç bir ekibiz”
Çalışmaların başladığı süreçteki hedeflerini anlatan Günenme, “Hedefimiz, playoff’lara kalmaktı, bunu da oyuncularımızın sayesinde başardık. Playoff’larda çok iyi mücadele ettik, taraflı tarafsız takdir topladık. Daha farklı yerlere ulaşabilirdik ama ulaşamadık” dedi.
Günenme, takımın bu sezondaki transferlerinden de bahsederek, “Bu sezon geçen seneki bazı oyuncularımızın yerini yenileri aldı. Altyapıdan gelen kardeşlerimiz de var aramızda, takımımızın kimyasına uygun yeni transferlerimiz de var. Genç bir ekibiz, daha çok koşan, daha atletik, daha çok mücadele eden, daha çok savaşan bir takım olma yolunda hedefimize ulaşmaya çalışıyoruz. Bu takımla belli bir kemik kadrosu kurduğumuzda ilerleyen süreçte iyi noktalara geleceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

“Bursa’yı en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz”
Şu anda birinci grupta iyi bir derece yapıp ikinci gruba daha hazır bir şekilde oyun sergilemeyi amaçladıklarını kaydeden Günenme, “Hedefleri koyarken iyi düşünmek ve rakip takımları iyi tanımak gerekiyor. Ligde iyi takımlar ve zorlu maçlar var. Bir şekilde ikinci grupta iyi bir yer edinmek çok önemli bizim için” dedi.
Günenme, basketbolun ülke genelindeki durumuna da işaret ederek, “Ülkemizde son yıllarda bayan basketboluna çok ciddi yatırımlar yapılıyor. Eurolig finalini Fenerbahçe ve Galatasaray gibi iki Türk takımı oynadı. Yatırımlar sadece 1. lig için geçerli değil, 2. lig’de de ciddi yatırımlar var. Bu kadar iyi takımların arasında biz de Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bayan Basketbol Takımı olarak Bursa’yı en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 24.10.2014 | Okunma sayısı:2072

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir