Haberler

BAŞKAN ALTEPE’YE ‘TARİHE HİZMET’ ÖDÜLÜ

Font Boyutu

 

9 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN ALTEPE’YE ‘TARİHE HİZMET’ ÖDÜLÜ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, TARİHİ VE KÜLTÜREL MİRASIN AYAĞA KALDIRILMASI YÖNÜNDEKİ ÇALIŞMALARIYLA BUGİAD TARAFINDAN ‘TARİHE VE KÜLTÜRE HİZMET ÖDÜLÜ’NE LAYIK GÖRÜLDÜ.
- BAŞKAN ALTEPE, BURSA’NIN DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKMAYI EN ÖNEMLİ GÖREV OLARAK GÖRDÜKLERİNİ SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, tarihi ve kültürel mirasın ayağa kaldırılması yönündeki çalışmalarıyla Bursa Girişimci İşadamları Derneği (BUGİAD) tarafından ödüllendirildi. Başkan Altepe, ‘Tarihe ve Kültüre Hizmet Ödülü’nü BUGİAD Başkanı Hayati Canlılar’ın elinden aldı.

BUGİAD’ın, alanında önemli çalışmaları hayata geçirerek örnek olan işadamları ile kamu görevlilerini daha da teşvik etmek için düzenlendiği ödül töreni Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kent yöneticileri ile işadamlarını bir araya getiren törene, Vali Şahabettin Harput, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti Milletvekilleri Sedat Kızılcıklı, Mehmet Emin Tutan ve Ali Koyuncu, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, BTSO Başkanı Celal Sönmez, AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar, Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ve çok sayıda davetli katıldı. Gecenin açılış konuşmanı yapan BUGİAD Başkanı Hayati Canlılar, “Kazandığını toplum yararı için tekrar yatırıma dönüştüren, girişimci, idealist, kentimiz ve ülkemiz değerlerine sevdalı işadamlarını alkışlamak için buradayız. Bilgisini tecrübesini, makamını Bursa’nın ve Bursalının büyümesi, gelişmesi, standartlarının yükseltilmesi için gecesini gündüzünü ortaya koyan kent yöneticilerimizi alkışlamak için buradayız” dedi.

Tarihe ve kültüre hizmet ödülü
BUGİAD tarafından tarihi ve kültürel mirasın ayağa kaldırılması yönündeki başarılı çalışmalarıyla ‘Tarihe ve Kültüre Hizmet Ödülü’ne layık görülen Başkan Altepe ise, Bursa’nın değerlerine sahip çıkmayı en önemli görev olarak bildiklerini söyledi. Özellikle son dönemde yapılan çalışmalarla Bursa’nın tarih ve turizm şehri olma yolunda önemli bir hız kazandığını dile getiren Başkan Altepe, “Her türlü nimeti bünyesinde barındıran bir kentte yaşıyoruz. Bunun hakkını vermek için de bu kentin tüm değerlerine sahip çıkmak için sivil toplum örgütleri, iş adamlarımız ve tüm kent dinamiklerimizle birlikte çalışıyoruz. Zor ekonomik şartlara rağmen Bursa’nın üretimde kendini kabul ettiren bir il olmasını sağlayan sanayicilerimizle onur duyuyoruz. Bursa’ya katkı koyan herkesi kutluyorum” diye konuştu.

“En iyi olmak için çalışmalıyız”
Vali Şahabettin Harput ise “Güçlünün haklı sayıldığı bir dünyada yaşıyoruz” sözleriyle başladığı konuşmasında, ülke olarak güçlü olmak ve güçlü kalmak için de fert fert herkesin güçlü olması gerektiğini söyledi. Birlik ve beraberliğin en büyük güç olduğunu ifade eden Vali Harput, herkesin kendi alanında en iyi olması için özverili bir şekilde çalışması gerektiğini kaydetti.
AK Parti Milletvekili Ali Koyuncu ise, küresel ekonomik krizin etkilerini en hızlı atan ülkenin Türkiye olduğunu hatırlatarak, “Tüm olumsuzluklara rağmen bu ülkede üretim yapan, vergi veren herkese minnettarım” dedi.

Ödüller sahiplerini buldu
Gecenin sonunda ise sektöründe ve hizmet alanında örnek çalışmalara imza atan kişi ve kuruluşlara ödülleri verildi. ‘Tarihe ve Kültüre Hizmet Ödülü’ne layık görülen Başkan Altepe, ödülünü BUGİAD Başkanı Hayati Canlılar’dan aldı. Gecede yılın işadamı ödülü Muzaffer Çilek’e, yılın işkadını ödülü Sevgi Demir’e, yılın girişimcisi ödülü Dilek Şeker’e, yılın KOBİ’si ödülü BEMİS elektriğe, Bursa’nın tanıtımına katkı ödülü BTSO’ya, yılın spor adamı ödülü Ertuğrul Sağlam’a, eğitime katkı ödülü Sebahattin Şekerci’ye, vefa ödülü Ahmet Hacet ve Ahmet Evci’ye verildi. Bursa Valisi Şahabettin Harput ise, BUGİAD özel ödülüne layık görüldü.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 09.05.2010 | Okunma sayısı:4470

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir