Haberler

Başkan Altepe’ye ‘Onur’ ödülü

Font Boyutu

22 KASIM 2013

BASIN BÜLTENİ

Başkan Altepe’ye ‘Onur’ ödülü
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da ilk yerli tramvay üretimine öncü oluşu ve kente katkıları nedeniyle Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BALKANSİAD) tarafından ‘Onur’ ödülü ile ödüllendirildi.
- Başkan Altepe: “Yerli tramvay üretim, Türk sanayisinde bir devrimdir”

BURSA – Bursa’yı geleceğe taşıyan hizmetlere imza atan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ilk yerli tramvay üretimine öncü oluşu nedeniyle Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BALKANSİAD) tarafından ‘Onur’ ödülü ile ödüllendirildi.

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BALKANSİAD) tarafından düzenlenen ve Bursa’ya değer katan isimlerin onurlandırıldığı ‘7. Sinerji Toplantısı ve BALKANSİAD 2013 Onur Ödülleri Töreni’, Hilton Otel’de gerçekleştirildi.
Bursa’ya marka projelerle değer katan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BALKANSİAD tarafından Bursa’da ilk yerli tramvay üretimine öncü oluşu nedeniyle onur ödülüne layık görüldü. Başkan Altepe’ye ödülünü, BALKANSİAD Başkanı Naci Şahin takdim etti. Bursa’nın daha iyi bir geleceğe ulaşması hedefiyle çalışmalarına yön veren ve bu konuda Balkanlara yapılan hizmetlerde de örnek rol üstlenen Başkan Altepe, “Son yıllarda atılan adımlarla Bursa, Türkiye ve Balkanlar arasında köprü görevi görüyor. Balkanlar bizim kardeşimiz, dostlarımız. İş adamlarımızın Balkanlara da yatırım yapmalarını ve oradaki ecdad yadigarı eserlerin ayağa kaldırılmasına gönüllü olmalarını çok önemsiyorum” dedi.
Başkan Altepe, aldığı ödülün sevincini yaşadığını belirterek, bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da imza attığı çalışmalarla Bursa’yı daha ileriye taşımaya devam edeceğini ifade etti.

“Yerli tramvay üretim, Türk sanayisinde bir devrimdir”
Öte yandan Başkan Altepe, BALKANSİAD’ın Bursa’da ilk yerli tramvayın üretimini gerçekleştiren Durmazlar firmasına layık gördüğü ‘Yılın Başarılı Girişimcisi’ ödülünü de Durmazlar Makine Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz’a verdi. 5 yıl önce düşündüğü, yerli tramvay üretiminin bugün Durmazlar tarafından Bursa’da gerçeğe dönüşünün heyecanını dile getiren Başkan Altepe, “Bursa’da 5 yıl önce “Bursa kendi markalarını üretecek” dedim, bugün size verdiğim sözü Durmazlar sayesinde tutmuş oldum. Bu yüzden bu ödül benim için de çok anlamlı. Durmazlar, büyük cesaretle sözümüzü yerine getirdi. Yazılımından üretimine kadar tramvayın her parçasını Durmazlar üretti. Yerli tramvay üretim, Türk sanayisinde bir devrimdir” diye konuştu. Ödül töreni, hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle sona erdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 22.11.2013 | Okunma sayısı:3194

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu