Haberler

Başkan Altepe´ye festival teşekkürü

Font Boyutu

 28 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN ALTEPE’YE FESTİVAL TEŞEKKÜRÜ

-          ALMANYA’NIN OLDENBURG BELEDİYE BAŞKANI GERD SCHWANDNER, ÜLKELERİNDE DÜZENLENEN ‘TÜRKİYE GÜNLERİ’ İSİMLİ FESTİVALE SAĞLADIĞI KATKILAR NEDENİYLE, BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’YE TEŞEKKÜR ZİYARETİNDE BULUNDU.

BURSA - Almanya’nın Oldenburg Belediye Başkanı Gerd Schwandner, ülkelerinde düzenlenen ‘Türkiye Günleri’ isimli festivale sağladığı katkılar nedeniyle, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür ziyaretinde bulundu.

Heykel’deki tarihi başkanlık binasında gerçekleşen ziyarete; EWE Türkiye Holding Genel Müdürü Frank Quante ve Bursagaz Genel Müdürü Ahmet Hakan Tola da katıldı.

“Büyükşehir’in katkısı büyük”

Oldenburg Belediye Başkanı Gerd Schwander, Almanya’da düzenlenen festivale Başkan Altepe’nin katkısının büyük olduğunu söyledi. Oldenburg’da birkaç ay süren festivalde son 2 aya girildiğini ve yürütülmesi gereken 2-3 program kaldığını belirten Schwander, “Bursa Büyükşehir Belediyesi olmasaydı, Bursa’ın desteği olmasaydı böyle bir festivali düzenleyemezdik. Bu nedenle  teşekkür ziyaretinde bulunmayı uygun gördük, bu amaçla buraya geldik” dedi. Konuk başkan Schwander, Almanya’da düzenlenen festivalle iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerinin pekiştirildiğini ifade etti.

Sanayide Alman mantığı…

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise, yaptığı konuşmada, Almanya ile Türkiye arasında sıkı bir dostluk ilişkisinin bulunduğuna işaret etti. Bursa olarak sanayide Alman mantığını uygulayarak dünya çapında ürünler çıkardıklarını, her geçen gün geldikleri noktayı daha da geçmek için yoğun çaba sarf ettiklerini söyleyen Başkan Altepe, “Bugün Türkiye’de en fazla teknik liseye, okula sahip olan il Bursa’dır. Bu nedenle geleceğe, en azından diğer illere nazaran güvenle bakıyoruz. Kaliteli insan gücümüzle özgün ve marka ürünleri üretmek için çaba sarf ediyoruz” diye konuştu. Başkan Altepe, düzenlenen etkinlikle iki şehir arasındaki ekonomik ilişkilerin yanı sıra kültürel bağların daha da güçlendiğini, önümüzdeki yıllarda var olan ilişkileri daha da üst seviyeye çekmek için Büyükşehir Belediyesi olarak üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye hazır olduklarını bildirdi.

Ziyarete katılan Bursagaz Genel Müdürü Ahmet Hakan Tola da, Almanya’da düzenlenen festival hakkında Başkan Altepe’yi bilgilendirdi. Festival kapsamında 20’den fazla etkinliğin organize edildiğini belirten Tola, BUSMEK tasarımlarının sergilendiği bir etkinliğin de festival çerçevesinde katılımcılarla buluştuğunu ifade etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 29.10.2014 | Okunma sayısı:3882

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu