Haberler

Başkan Altepe’ye BBDSO’dan sanata destek ödülü

Font Boyutu

3 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

Başkan Altepe’ye BBDSO’dan sanata destek ödülü
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da kültür ve sanatın geliştirilmesine sağladığı desteklerden ötürü Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO) tarafından plaketle ödüllendirildi.

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da kültür ve sanatın geliştirilmesine sağladığı desteklerden ötürü Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO) tarafından plaketle ödüllendirildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nın Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) gerçekleştirilen sezon açılış konserini izledi. Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala ile Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının da izlediği konserde, Merinos AKKM’de konser vermeleri konusunda kendilerine destek olan Başkan Altepe’ye BBDSO tarafından teşekkür plaketi verildi. Başkan Altepe de kuruluşunun 15. yılını kutlayan BBDSO’yu tebrik ederek yeni sanat sezonunda da orkestranın Bursa’nın sanat yaşamına katkı sağlayacak özel konserler vereceğini söyledi.
BBDSO, Oğuzhan Balcı’nın şefliğinde gerçekleştirilen konserde, ‘Borusan Quartet’ grubunu ağırladı. Esen Kıvrak ile Olgu Kızılay’ın keman, Eftal Altun’un viyola ve Çağ Erçağ’ın viyolonseliyle renk kattığı konserde, Oğuzhan Balcı’nın ‘Orkestralı Quartet No:1’ adlı eseri ve Çaykovski’nin ‘Senfoni No: 1 Kış Rüyaları’ adlı eseri seslendirildi. Konseri ilgiyle izleyen Bursalılar, programın sonunda da usta sanatçıları alkışlarıyla ödüllendirdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 03.10.2014 | Okunma sayısı:3045

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir