Haberler

BAŞKAN ALTEPE’NİN ‘ÖZEL’ KONUKLARI

Font Boyutu

31 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN ALTEPE’NİN ‘ÖZEL’ KONUKLARI
- TÜRKİYE ÖZEL KALEM MÜDÜRLERİ PLATFORMU’NUN ORGANİZASYONUYLA BU YIL İLKİ DÜZENLENEN ‘BALKAN ÜLKELERİ ÖZEL KALEM MÜDÜRLERİ BURSA BULUŞMASI’ İÇİN BULGARİSTAN’IN 15 ŞEHRİNDEN GELEN ÖZEL KALEM MÜDÜRLERİ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’Yİ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

BURSA – Türkiye Özel Kalemler Müdürleri Platformu’nun organizasyonuyla,’Balkan Ülkeleri Özel Kalem Müdürleri Bursa Buluşması’nın ilki, Bulgaristan’ın 15 şehrinden gelen özel kalem müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Konuk özel kalem müdürleri ve beraberindeki heyet, 29-31 Temmuz tarihleri arasında devam eden etkinlik boyunca, bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunabilmenin yanı sıra, mesleki dayanışmanın da seçkin örneklerini sundu.
Etkinliğin ikinci gününde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi tarihi Belediye Binası’nda ziyaret eden konuk heyet, organizasyonun gerçekleşmesinde sağladığı destek ve katkılarından dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
Büyükşehir Belediyesi’nin Bulgaristan’da ve Balkanlar’da yaşayan Türklerin kültürel ve sosyal değerlerinin korunması ve tarihi eserlerin restorasyonu ile gelecek kuşaklara aktarılmasında, büyük hizmetleri bulunduğuna işaret eden konuk heyet, Başkan Altepe’ye Balkan Türkleri nezdinde büyük bir sevgi ve saygı seli bulunduğunu ifade etti.
Bu yıl ilki düzenlenen ‘Balkan Ülkeleri Özel Kalem Müdürleri Bursa Buluşması’nın mesleki dayanışma, bilgi ve tecrübe paylaşımı anlamında çok önemli bir fırsat sunduğunu dile getiren konuk özel kalem müdürleri, gösterdiği misafirperverlik dolayısıyla, Bursa Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Ercan Özel ile organizasyonun gerçekleşmesinde emeği bulunanlara teşekkür etti.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de konuk heyeti ağırlıyor olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, özel kalem müdürlerinin çok önemli bir görevi yerine getirdiklerini söyledi.

“Özel kalem müdürleri yöneticilerin eli ayağı”
Özel kalem müdürlerinin, yöneticilerin ‘eli ayağı’ olduklarını dile getiren Başkan Altepe, “Yöneticilerin programlarıyla ilgili düzenlemeleri, görüşmeleri gerçekleştirerek, iletişim köprüsü kuran özel kalem müdürleri, günlük program trafiğinin sorunsuz olarak devamında büyük bir öneme sahip. Bu kapsamda, özel kalem müdürlerinin bir araya gelerek, tecrübe ve bilgi paylaşımında bulunmalarını örnek bir davranış olarak değerlendiriyorum” diye konuştu.
Balkanlar’da ve Rumeli’de yaşayan Türklerin büyük çoğunluğunun, Bursa’da akrabaları bulunduğuna işaret eden Başkan Altepe, Bursa’nın Türkiye ile Balkanlar arasında bir köprü olduğunu dile getirdi.
Balkanlar’da onarım bekleyen tarihi ve kültürel eserlerin restorasyonunu dostluk ve kardeşlik bilinci içerisinde gerçekleştirdiklerini vurgulayan Başkan Altepe, bölgede oluşturdukları ekipler aracılığıyla hizmet akışının sürekliliğini sağladıklarını da sözlerine ekledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 31.07.2011 | Okunma sayısı:4792

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu