Haberler

Başkan Altepe’den TÜGVA’ya tam destek

Font Boyutu

 29 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN ALTEPE’DEN TÜGVA’YA TAM DESTEK
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE TÜGVA BURSA İL TEMSİLCİLİĞİ’NİN DÜZENLEDİĞİ “BURSA AKADEMİ” EĞİTİM PROGRAMLARININ MEZUNİYET GECESİNE KATILARAK KATILIMCI ÖĞRENCİLERE SERTİFİKA VERDİ.

BURSA– Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe TÜGVA Bursa İl Temsilciliği’nin düzenlediği “Bursa Akademi” eğitim programlarının mezuniyet gecesine katılarak katılımcı öğrencilere sertifika verdi.

Türkiye Geçlik Vakfı Bursa İl Temsilciliği tarafından Örnekli Kültür Merkezi’nde düzenlenen sertifika töreni, Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin de katılımıyla gerçekleşti. Törenin açılışında konuşan Türkiye Gençlik Vakfı Bursa İl Temsilcisi Hüseyin Yavuz, Türkiye’nin en genç vakıflarından biri olduklarını ifade ederek, büyük, güçlü ve yeni Türkiye idealine hizmet etmek için bu vakfın çatısı altında toplandıklarını belirtti. Yavuz, “Türkiye Gençlik Vakfı olarak Türkiye idealini taşıyabilecek gençlerin, milli ve manevi değerlerine bağlı insana ve doğaya saygılı, fikri ve kültürel anlamda donanımlı, ilim irfan sahibi bir gençlik olacağına inandık. TÜGVA olarak, genç kardeşlerimizin, medeniyet şuuruna sahip, çağın gereklerini okuyabilen, insanlığa değer katan, demokratik değerleri ve ilkeleri benimseyip özgüveni yüksek ve yenilikçi ama aynı zamanda ahlaklı ve hoşgörülü bireyler olması için gayret gösteriyoruz” dedi.

Törende gençleri yalnız bırakmayan Bursa Valisi Münir Karaloğlu da, “Türkiye de birçok değerimiz, vakfımız, cemiyetimiz var. Gençlikle ilgilenen, Türkiye Gençlik Vakfı adı altındaki yeni bir oluşum ülke genelinde örgütleniyor. Bursa’da da Türkiye Gençlik Vakfı’nın şubesi kuruldu. Genç, güzel arkadaşlarımız, bu vakıfla beraber hem orta öğretim, hem de üniversite gençliğine ulaşmak istiyor. Maksat medeniyet köklerine bağlı, iyi yetişmiş, okuyan, sorgulayan, dünyayı anlayabilen, aklını başkasına kiraya vermeyen bir gençlik yetiştirmek. Son bir yıldır yaşadıklarımız bize gösterdi ki, gençlikle ilgilenmek, gençlik yetiştirmek, başkasına havale edilemeyecek kadar mühim bir iş. Biz bunu çok acı bir tecrübe ile gördük. Onun için bu vakfı önemsiyoruz. Bu vakfın şu anda hem Türkiye genelindeki çalışmaları, hem de ilimizdeki faaliyetleri çok mühim. Büyükşehir Belediye Başkanımıza da çok teşekkür ediyorum. Genç arkadaşlarımıza çok ciddi destekleri var. Yurt ve gençlik merkezi sözü var. İnşallah gelecek sene eğitim öğretim dönemine yetişir ve üniversitemize yakın Görükle bölgesinde gençlerimizin gönül rahatlığı ile gidip, hem zaman geçirebilecekleri, hem de karşılıklı etkileşebilecekleri, çeşitli tartışmalara katılabilecekleri güzel merkezler olur” diye konuştu.
TÜGVA’nın yaptığı bütün faaliyetlerin sonuna kadar arkasında olduklarının altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise, “Biz buradan çok ümitliyiz. Gençlik faaliyetleri bizler için önem arz eden çalışmalar. Bu noktada TÜGVA’nın yapmış olduğu çalışmaları önemsiyor ve destekliyoruz. Yeni kurulan bir vakıf olduğunuz için Bursa’mız ve bölgemiz için hayırlı olsun. Değerli hocalarımızla birlikte burada Bursa Akademi adı altında çok güzel bir iş yapılmış. Bu faaliyetlerin devamının geleceğinden hiç şüphemiz yok. Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerin yetişeceği bu tür faaliyetleri desteklemeye her zaman hazırız” dedi.
Gecede ’TÜGVA Bursa Akademi’sinden mezun olan gençlere Vali Karaloğlu, Büyükşehir Başkanı Recep Altepe ve TÜGVA Bursa İl Temsilcisi Hüseyin Yavuz tarafından sertifikaları verildi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 29.12.2014 | Okunma sayısı:4557

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu