Haberler

BAŞKAN ALTEPE’DEN ŞAMPİYONLUK TURU

Font Boyutu

17 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ
BAŞKAN ALTEPE’DEN ŞAMPİYONLUK TURU
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE ÇARŞI VE HANLAR BÖLGESİNDE VATANDAŞLARLA BERABER BURSASPOR’UN ŞAMPİYONLUK COŞKUSUNU DOYASIYA YAŞADI.
- BAŞKAN ALTEPE, “BURSASPOR’UN BU ÜLKENİN EN BÜYÜK TAKIMI OLDUĞUNU HERKESE GÖSTERDİK” DEDİ.
- BAŞKAN ALTEPE, “47 YILLIK ÖZLEM SONUNDA BİTTİ. ARTIK HERKES HEDEFLERİNİ BÜYÜTMÜŞ VE HER SENE ŞAMPİYONLUĞA KOŞAN BİR BURSASPOR GÖRECEK” DİYE KONUŞTU.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 47 yıl aradan sonra tarih yazıp şampiyon olmayı başaran Bursaspor’un ileride daha büyük başarılara imza atacağını ve bu başarının önümüzdeki yıllarda sürekli hale geleceğini söyledi. Başkan Altepe, çarşı ve hanlar bölgesini ziyaretinde Bursaspor’un tarihe altın harflerle yazılacak başarısını coşku içinde kutlayan vatandaşlarla beraber doyasıya eğlenerek çarşı bölgesinde şampiyonluk turu attı.
“Türkiye’nin en büyük takımı Bursaspor, herkes bunu kabul etti”
Başkan Altepe, çarşı esnafıyla beraber şampiyonluk turu atarak 47 yıllık özlemin sonunda bittiğini ve elde edilen bu tarihi başarının bütün Bursalıları onurlandırdığını ifade etti. Çarşı ve hanlar bölgesinde vatandaşların şampiyonluk tezahüratları eşliğinde karşılanan Başkan Altepe, “Bu başarı neticesinde ülkemizdeki herkes gördü ki Türkiye’nin en büyük takımı Bursaspor. Yıllardır şampiyonluk hasretiyle yanıp tutuşan binlerce taraftarımız var. Bu taraftarlar şampiyon olmayı sonuna kadar hak ediyor. Ayrıca ülkemizin diğer bölgelerinde Bursaspor’un şampiyonluğunu kutlayan binlerce taraftar var bu örnekler şunu gösteriyor ki bu takım şampiyonluğu sonuna kadar hak etmiştir” dedi.
“Şampiyon olan takımı yürekten kutluyorum”
Vatandaşlarla Bursaspor’un tarihi zaferi hakkında bir süre sohbet eden Başkan Altepe, bu başarının kolay elde edilmediğini dile getirerek Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam ve futbolculara övgüler yağdırdı. Başkan Altepe, son ana kadar şampiyonluk inancını yitirmediğini ifade ederek, “Bursaspor sezon başladığından bu güne kadar bu takımın şampiyon olacağını oynadığı güzel futbolla herkese gösterdi. Bursaspor’un elde ettiği bu tarihi zaferi bizlere yaşatan herkesi yürekten kutluyorum” diye konuştu.
“Şampiyonluklar gelmeye devam edecek”
Tarihi zaferin geçici olmadığını ifade eden Başkan Altepe, önümüzdeki yıllarda bu başarıların katlanarak artacağını belirtti. Yönetim, teknik heyet, futbolcular ve taraftarların uyum içerisinde olduğunu dile getiren Başkan Altepe, “Başarı hiçbir zaman tek kişiyle olmaz. Bu noktada Bursaspor’un şampiyon olmasında herkese büyük pay düşüyor. Önemli olan bu başarıyı ileriye taşıyıp devamlı hale getirmektir. Artık herkes hedefini büyütmüş ve her yıl şampiyonluğa koşan bir Bursaspor görecek. Bizler bunun için çalışacağız ve geçmişte olduğu gibi gelecekte de elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.
Şampiyonluk turunda Başkan Altepe’ye AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ, meclis üyeleri ve vatandaşlar da eşlik etti.
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 


Tarih: 17.05.2010 | Okunma sayısı:4932

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir