Haberler

Başkan Altepe’den öğrencilere ‘Belediyecilik’ dersi

Font Boyutu

5 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

Başkan Altepe’den öğrencilere ‘Belediyecilik’ dersi
- Bursa’ya hizmetleriyle değer katan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bahçeşehir Koleji öğrencilerine ‘Belediyecilik’ dersi verdi.
- Başkan Altepe, “Bursa’yı geleceğe, sağlıklı bir kent olarak bırakmayı hedefliyoruz” dedi.
- Başkan Altepe: “Türkiye, şu anda dünyanın parlayan 5 yıldızından biri.”

BURSA – Bursa’ya hizmetleriyle değer katan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bahçeşehir Koleji öğrencilerine ‘Belediyecilik’ dersi verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bahçeşehir Koleji’nde, öğrencileri kent dinamikleriyle buluşturan ‘Bursa’ya Değer Katanlar’ konferansının ilk konuğu oldu. Başkan Altepe, Bahçeşehir Koleji Bursa Modern Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programda geleceğin büyükleri olan öğrencilere, ‘Belediyecilik’ dersi verdi. Konferans öncesinde okulu gezen ve öğrencilerle tek tek sohbet eden Başkan Altepe, küçük öğrencilerin sorularına da içtenlikle cevaplar verdi.
Başkan Altepe, konferansta öğrencilere, Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’yı daha yaşanabilir ve sağlıklı bir kent haline getirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verdi. Bursa’da en büyük yatırımı eğitime yaptıklarını anlatan Başkan Altepe, “Bursa’yı sağlıklı bir geleceğe, siz çocuklarımıza ve gençlerimize sağlıklı bir kent olarak bırakmayı hedefliyoruz” dedi.

“Bursa’da en büyük yatırım eğitime yapılıyor”
Başkan Altepe, güçlü bir sistemle geleceği hazırladıklarına işaret ederek, “Türkiye ve Bursa hızlı bir şekilde gelişiyor. Bursa’daki tüm sıkıntılar Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda. Kentin tüm ilçelerinde çeşmeden akan sudan yolların yapılmasına ve hatta tarihi eserlerin restorasyonuna kadar her alanda çalışıyoruz. Bursa’da en büyük yatırım ise eğitime yapılıyor. Okullara ihtiyaçları doğrultusunda desteğimizi sürdürüyoruz” diye konuştu.
Bursa’da yaşayanların çok şanslı olduğunu söyleyen Başkan Altepe, “Bugünün çocukları ve gençleri, geleceğin yöneticileri olacaklar. Güçlü şehirlerle güçlü bir ülkenin oluşmasını arzuluyoruz. Türkiye, şu anda dünyanın parlayan 5 yıldızından biri. Şehirlerimizin kıymetini bilmeliyiz. Bursa, çok değerli, özellikli bir şehir, Bursa’ya çok görev düşüyor” dedi.
Bahçeşehir Koleji Müdürü Ayça Tayar, programın sonunda öğrenciler tarafından ‘kente değer katan belediye başkanı’ seçilen Başkan Altepe’ye plaket ve öğrenciler tarafından yapılan tabloyu takdim etti. Bahçeşehir Koleji öğrencileri de Başkan Altepe’ye çiçek vererek teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 05.12.2014 | Okunma sayısı:3681

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu