Haberler

BAŞKAN ALTEPE’DEN NOSTALJİK ZİYARET

Font Boyutu

27 KASIM 2010

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN ALTEPE’DEN NOSTALJİK ZİYARET
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, MEZUN OLDUĞU TOPHANE TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ’Nİ ZİYARET EDEREK OKUL YÖNETİCİLERİ VE ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ.
- BAŞKAN ALTEPE, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK OKUL BAHÇESİNDE BAKIMSIZ HALDE DURAN İBRAHİM PAŞA HAMAMI’NIN RESTORE EDİLECEĞİNİ VE MESLEKİ EĞİTİM MÜZESİ HALİNE GETİRİLECEĞİNİ MÜJDELEDİ.
- OKUDUĞU LİSEYİ ZİYARETİNDE ÖĞRENCİLİK YILLARINA GERİ DÖNEN BAŞKAN ALTEPE, DERS GÖRDÜĞÜ SINIFA GİRİP SIRASINA DA OTURDU.

BURSA –
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, mezunu olduğu Tophane Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ni ziyaret ederek, öğrencilerle sohbet etti. Başkan Altepe, okulun bahçesinde bulunan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek mesleki eğitim müzesi haline getirilecek olan İbrahim Paşa Hamamı’nda da incelemelerde bulundu.

Tophane Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde öğrencilere hitap eden Başkan Altepe, geçmişte okuldaki öğrencilerin pratik yapmak için kullandıkları makine malzemelerinin, okuldaki İbrahim Paşa Hamamı’nın restore edilmesinden sonra burada yapılacak olan müzede sergileneceğini ifade ederek, “Okul içinde bulunan İbrahim Paşa Hamamı’nı restore ederek burayı müze haline getirmeyi hedefliyoruz. Bu proje tamamlandığında Türkiye’de bir ilk gerçekleştirilerek okul içinde yer alan ilk mesleki eğitim müzesi Tophane Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde açılacak. Geçmişte öğrencilerin kullandıkları günümüzde ise işe yaramayan makineler, bu müzede sergilenecek. Böylelikle gençler hem bu makinelerin ne işe yaradığını bilip öğrenecekler, hem de okul yeni bir müzeye kavuşacak” dedi.

Başkan Altepe’den gençlere nasihat
Mezun olduğu sınıfa girip burada bulunan gençlerle de sohbet eden Başkan Altepe, okulun bahçesine girdiğinde aklına eski günlerinin geldiğini söyledi. Tophane Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin geçmişte olduğu gibi gelecekte de kente ve ülkeye yön vererek fayda sağlayacak bireyler yetiştireceğine inandığını ifade eden Başkan Altepe, meslek liselerinden mezun olan öğrencilerin üniversitelerde elde ettiği başarıya dikkat çekerek, “Meslek liselerinden mezun olup üniversitede okumaya hak kazanan öğrenciler, diğer öğrencilerden daha başarılı oluyor. Çünkü mesleki eğitim sürecinde aldıkları temel bilgiler ileride onlara diğer öğrencilerden bir basamak daha önde olma şansı veriyor. Bu avantajı kullanmak için herkesin çok çalışması gerekir” diye konuştu.
Tophane Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü İsmail Başaran ve öğretmenlerden de okulun eksikleri hakkında bilgiler alan Başkan Altepe, öğrencilere okulun kendi okuduğu dönemlerde sloganı olan “Göklerde uçan kanatlar, yaşasın Tophane Erkek Sanatlar” diyerek veda etti. Okul müdürü İsmail Başaran da Başkan Altepe’ye okula verdiği desteklerden dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür plaketi sundu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 27.11.2010 | Okunma sayısı:9571

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu